Aktualne wymiary grafik na Linkedin 2020

11.04.2019 Angelika Siczek
smartfon z wyświetlonym logo LinkedIn

LinkedIn kojarzony jest głównie z platformą społecznościową, na której możesz zaprezentować się od swojej zawodowej strony. Umożliwia stworzenie wirtualnego CV i krótkiej noty informacyjnej na temat Twojej osoby. LinkedIn daje możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, szukanie osób do współpracy czy do zatrudnienia. Sprawdza się świetnie w kooperacji B2B. Dzięki temu serwisowi możesz zaprezentować się ze swojej najlepszej strony. Jednak oprócz treści, którą zredagujesz o sobie, równie duży wpływ na pozytywny odbiór Twojego profilu mają zdjęcia i grafiki.

Profil osobisty

Zacznijmy od profilu osobistego. Najlepiej, aby Twoje zdjęcie profilowe przedstawiało Ciebie na niezbyt wyróżniającym się tle. Twój strój nie musi być oficjalny, ale z pewnością nie można przesadzić ze swobodą. Najlepszy efekt zapewni schludny codzienny strój. Na zdjęciu, które wybierzesz, powinieneś być uśmiechnięty, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Zdjęcie oczywiście powinno być dobrze oświetlone. Zazwyczaj oświetlenie dzienne wystarczy, aby fotografia wyszła jak należy. Nie ma większego znaczenia, czy zdjęcie zostało wykonane pionowo, czy poziomo, ponieważ sugerowane wymiary zdjęcia profilowego to 400 x 400 pikseli, a więc format kwadratu. Mimo to, LinkedIn przeformatuje wrzucone zdjęć na kształt koła, o czym należy pamiętać. Maksymalny rozmiar obrazka wynosi 8 MB, ale tak małą rozdzielczością trudno będzie to ograniczenie przekroczyć.

Kolejnym elementem budującym Twój profil osobisty, jest zdjęcie w tle. Możesz w tym celu skorzystać z puli grafik zapewnionych przez LinkedIn. Z pewnością jednak chcąc wyróżnić się na tle konkurencji, możesz wykorzystać własne. Grafika tła powinna mieć 1584 x 396 pikseli, oraz nie przekraczać 4 MB.

Profil firmowy

Na LinkedIn tworzy się również profile firmowe. W ten sposób CV stworzone przez użytkownika staje się interaktywne. Można wyświetlać profile konkretnych firm i dowiadywać się więcej na temat zakresu pracy jaką wykonują. Profile te posiadają opisy swojej działalności, informację na temat obecnych projektów, informacje dotyczące osób zatrudnionych oraz ofert pracy. To bardzo użyteczne narzędzie dla osób poszukujących pracy w konkretnych korporacjach.

Grafiki, jak w przypadku profili osobistych, odgrywają rolę wyróżniającą i prezentującą. Na zdjęciu profilowym powinno znaleźć się logo firmy. Zamieszczanie zdjęć na profilu firmowym zwiększa prestiż, ponieważ zadbana strona firmowa świadczy o uwadze jaką firma przykuwa do swojego wizerunku. Zdjęcie profilowe strony firmy powinno mieć wymiary 300 x 300 pikseli. Obraz prezentowany będzie w formacie kwadratu, w przeciwieństwie do profilu osobistego.

Grafika w tle jeszcze bardziej jest w stanie wyróżnić profil, chociażby ze względu na swobodę ekspresji, jaką pozostawia. Może na niej widnieć dewiza firmy, zdjęcia przedstawiające siedzibę lub pracowników. Może to być też obraz przedstawiający najnowszy projekt firmy. Niezależnie od wyboru charakteru, obraz w tle powinien posiadać wymiary 1536 x 768 pikseli. Najlepiej prezentują się grafiki dopasowane do tych wymiarów. Obrazy za duże zostaną obcięte, a za małe zostaną rozciągnięte, co zniszczy ich jakość.

Aktualizacja tablicy

LinkedIn daje opcję udostępniania grafik na tablicy profilu. Można w ten sposób w formie postów aktualizować tablicę informując odwiedzających o wydarzeniach ważnych dla osobistego życia zawodowego lub życia firmy. Posty wzbogacone o grafiki są dużo atrakcyjniejsze i przykuwają wzrok. Daje to możliwość stworzenia profilu atrakcyjnego dla wszystkich chcących nawiązać współpracę, ale też zwiększa prestiż przez dzielenie się ważnymi wydarzeniami w życiu zawodowym. Wielkość udostępnianych grafik powinna wynosić 1200 x 627 pikseli. Pamiętaj jednak, że LinkedIn to nie Facebook i wszystkie udostępniane materiały muszą mieć charakter profesjonalny.

Oprócz udostępniania grafik w postach, możesz również załączać grafiki do postów reklamowych. Idąc tym samym tropem, jak w przypadku grafik przy postach, obraz dołączony do kampanii reklamowej może zdecydowanie zwiększyć liczbę odwiedzin. Odpowiednia grafika przykuje wzrok i tym samym uwagę osoby przeglądającej i zwiększy szanse na wzbudzenie zainteresowania Twoją kampanią. Rozmiar grafiki dołączonej do kampanii reklamowej jest taki sam, jak w przypadku postów, czyli 1200 x 627 pikseli.

Dbanie o konkretne rozmiary grafik pozwoli Ci tworzyć profile, które będą wyglądać schludnie i profesjonalne. Takie podejście do profilu zarówno osobistego jak i firmowego będzie świadczyć o Twojej rzetelności, zaangażowaniu i profesjonalizmie. To wszystkie trzy cechy, które są cenione najbardziej zarówno przez pracodawców, jak i przez klientów. Słowem – podstawa dobrej współpracy biznesowej.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: