Global4Net podsumowuje rok 2018

27.12.2018 Angelika Siczek
koniec wsparcia akeneo 4.0 i nowości w wersji 5.0

W zespole Global4Net jest dużo energii po świątecznym odpoczynku i gotowości na noworoczne wyzwania, co jednak działo się w firmie w całym roku 2018? Zapraszamy do przeczytania krótkiego podsumowania.

podsumowanie roku

Nowe projekty i nowi klienci

Rok 2018 był dla firmy rokiem przełomowym, pozyskaliśmy kilkunastu nowych klientów. Oprócz przejęć opieki na obecnymi projektami zrealizowaliśmy kilka dużych wdrożeń nowych sklepów opartych na Magento 2, między innymi dla Greenie Polska, MpTech, Fabimax oraz bron.pl. Co więcej sytuacja w najbliższych miesiącach zapowiada się jeszcze ciekawiej. Blisko 70% nowych klientów pochodziło z poleceń dotychczas współpracujących z nami firm. Mocno rozwinęliśmy również kompetencje związane z wdrożeniami PIM, w tym kluczowych dla nas Akeneo oraz Pimcore, poszerzając świadczone przez nas usługi również o wdrożenia tych systemów.

Nowe biuro większy zespół i nowe wyzwania

W przeciągu roku 2018 Zespół Global4Net zwiększył się blisko dwukrotnie, dynamiczny rozwój wymagał dużo wysiłku ze strony zarówno nowych jak i dotychczasowych osób zatrudnionych w firmie. Mimo, iż na początku roku 2018 firma przeniosła się do nowego biura zwiększając trzykrotnie powierzchnię biurową na koniec roku okazało się, iż jest ona niewystarczająca i już w grudniu podpisaliśmy umowę na kolejne powierzchnie biurowe. Już w tym momencie na pierwszy kwartał 2019 roku planujemy przyjęcie kilku nowych osób do zespołu. Związane jest to z kolejnymi nowo podpisanymi kontraktami na rozwój systemów Magento 2, ale także z wdrożeniami naszego flagowego projektu, którym jest PWA dla Magento 2 oparte na React, będącym jedynym na świecie w pełni kompatybilne z PWA Magento Studio dedykowanym stricte Magento rozwiązaniem.

Wewnętrzne projekty podnoszące jakość

Poza projektami wdrożeniowymi zrealizowaliśmy liczne projekty wewnętrzne podnoszące jakość wdrożeń. Można wśród nich wymienić odbywające się trzy razy w tygodniu warsztaty React dla członków zespołu. Dużo wysiłku włożyliśmy w dopracowanie metodologii pracy przechodząc z typowego scrumu na metodologię Agile PM. Jednocześnie podjęliśmy działania mające na celu podniesienie jakości samych wdrożeń, między innymi poprzez dalsze dopracowanie metodologii dockeryzacji środowisk produkcyjnych, wdrożenie w wybranych projektach metodyki continuous integration oraz continuous delivery. Jednocześnie przeprowadziliśmy prace badawczo rozwojowe w kierunkach wykorzystania takich narzędzi jak Kubernetes zwłaszcza w projektach z wykorzystaniem AWS oraz mikroserwisów. W roku 2019 chcemy skupić się na dalszym rozwoju i popularyzacji naszego flagowego rozwiązania PWA dla Magento oraz jeszcze mocniej zacieśnić współpracę pomiędzy Magento oraz Global4Net.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: