10 korzyści z wdrożenia Progressive Web Apps

05.03.2019 Angelika Siczek

Z Progressive Web App skorzysta nie tylko dyrektor handlowy w dużej firmie, ale również właściciel małego sklepu internetowego. Dlatego niezależnie od tego, w jakiej branży działasz i na jaką skalę prowadzisz sprzedaż, warto, abyś zapoznał się z 10 korzyściami, które płyną bezpośrednio z używania PWA Magento Studio.

10

1. PWA ogranicza koszt pozyskania klienta (CAC)

Strony w PWA nie wymagają instalowania ich przez App Store czy Google Play. Oznacza to, że nie musisz płacić pośrednikowi za udostępnianie Twojej aplikacji. Pomimo, że strona wygląda jak aplikacja, nie trzeba jej instalować. Gwarantuje to dużą oszczędność czasu klienta, a także pamięci w jego urządzeniu mobilnym. To jeden z najważniejszych wyznaczników, ponieważ oszczędność pamięci w telefonie komórkowym lub tablecie jest niezwykle istotna podczas ich użytkowania.

2. Zwiększa zwrot z inwestycji (ROI)

W technologii Progressive Web App tworzy się stronę internetową, która zastępuje aplikację mobilną. Oznacza to, że deweloperzy kreują jeden produkt na wszystkie platformy. Zamiast rozdrabniać się na poszczególne urządzenia, Android, iOS czy nawet RWD (Responsive web design). Powstaje jedna platforma, która obsługuje wszystkie systemy operacyjne i przeglądarki. To znacznie obniża koszt tworzenia, a później utrzymania inwestycji.

3. Odzyskaj kontrolę nad dystrybucją i aktualizacją witryn wraz z PWA

Synchronizacja obsługi aplikacji na wielu platformach to koszmar dla właściciela. Proces dystrybucji jest całkowicie zależny od Apple i Google. Twórca nie wie nawet, kiedy i czy w ogóle jego aplikacja zostanie opublikowana. Podobne problemy występują z ich aktualizacjami. Oprócz tego istnieje jeszcze problem użytkowników. Niektórzy nie chcą, a inni zapominają aktualizować aplikację, przez co używają przestarzałych wersji. PWA rozwiązuje oba problemy. Użytkownik, korzystając ze strony, ma natychmiastowy dostęp bez pobierania do najnowszej wersji, jaką wprowadzisz. Masz wtedy całkowitą kontrolę nad swoim oprogramowaniem.

4. Zbuduj lojalność wśród klientów

Korzystając z Progressive Web App możesz zastosować funkcje takie, jakie posiadają aplikacje. Dla użytkowników mobilnych, korzystających ze strony w przeglądarce, kuszące może być ustawienie takich funkcjonalności jak skrót na ekranie powitalnym swojego telefonu lub tabletu, albo powiadomienia push. Te narzędzia pomogą zaangażować klienta i zbliżyć jego doznania do odczuwalnych podczas korzystania z aplikacji. Wzbudzi to w nich szacunek i lojalność wobec Twojej marki.

5. Zbieraj istotne dane z PWA

Po uruchomieniu strony w PWA, istnieje możliwość zbierania cennych informacji dotyczących Twoich użytkowników. Istnieją do tego odpowiednie narzędzia, takie Google Lighthouse, które analizują Twoja stronę i sporządzają odpowiedni raport. Zgromadzone dane możesz analizować i wtedy wiesz, w jakim kierunku optymalizować stronę swojego biznesu e-commerce. A dzięki temu, jak zwiększyć wskaźnik konwersji.

6. Podbijaj rankingi Google

Google jako priorytet ustalił sobie indeksowanie stron przyjaznych dla użytkowników mobilnych. Znajdować się one będą wyżej w rankingach niż strony z treściami pisanymi jedynie pod SEO i niedbające o User Experience. Standard PWA mocno w tym pomaga, ponieważ wspierany będzie w rankingach Google. Oznacza to, że nie ważne czy użytkownik korzysta z wyszukiwarki w wersji mobilnej, czy stacjonarnej – Twoja strona przez kompatybilność mobilną, którą daje Progressive Web App, klasyfikowana będzie znacznie wyżej.

7. Zmniejsz wskaźnik odrzuceń

Większość stron www ładuje się ponad 10 sekund, a średni czas ładowania wynosi 19 sekund. W tym czasie użytkownik urządzenia mobilnego traci cierpliwość i opuszcza stronę. Długi czas ładowanie może także pogorszyć Twój KPI (kluczowy wskaźnik efektywności). Strony PWA zwykle ładują się w ciągu 2-3 sekund. To zdecydowana różnica, w stosunku do witryny tradycyjnej, która z pewnością zachęci potencjalnego klienta do pozostania na dłużej.

8. Zoptymalizuj swoje kampanie mobilne z PWA

Kampanie mobilne są dla Ciebie z pewnością bardzo ważnym elementem promocji. Reklamy te, w szczególności umieszczane w mediach społecznościowych, mogą generować duży ruch sieciowy na Twojej stronie. Jednak jeśli nie będzie ona zoptymalizowana pod kątem reklam mobilnych, to straty mogą okazać się ogromne, a wysiłek daremny. Przez budowę swojej strony w Progressive Web App masz pewność, że ruch sieciowy z reklam mobilnych będzie odpowiednio kierowany i konwertowany na Twoją stronę tak, aby zwiększyć wydajność promocji.

9. Pomóż użytkownikom znaleźć i udostępniać treść

Treść na stronie PWA może być indeksowana przez Google. Oznacza to, że użytkownik nie tylko może odnaleźć samą witrynę w wyszukiwarce Google, ale również konkretną zawartość z tej strony. Co więcej, ta zawartość może być zapisywana i udostępniania prosto z witryny www. A to przełoży się na jej większą popularność i ewentualne zyski.

10. Zwiększ wskaźnik konwersji pomiędzy platformami

Progressive Web App pozwoli Ci zbudować spójne User Experience pomiędzy wieloma platformami. Oznacza to, że użytkownik niezależnie od urządzenia, z którego korzysta, będzie miał do czynienia z równie przyjemną obsługą. Jeśli, w Twoim przypadku, klienci preferują przeglądać produkty w Twoim sklepie na urządzeniu mobilnym, ale finalizować transakcję na komputerze stacjonarnym, możesz dokonać niewidocznego transferu z urządzenia na urządzenie. To bardzo wygodne dla klienta, który posiada swoje przyzwyczajenia, ponieważ dostaje wolność wyboru. A ty posiadasz jeden sklep dostępny na wielu platformach. Tak właśnie działa PWA.

Przedstawione wyżej korzyści wpływają nie tylko na zwiększenie wskaźnika konwersji Twojego sklepu, czyli, w efekcie, zwiększenie sprzedaży. Wpływają pozytywnie również na zaangażowanie klienta i wytworzenie u niego lojalności do marki. Wysoka dostępność i kultura pracy Twojej strony na wielu platformach pokazują, że zależy Ci na każdym indywidualnym kliencie. Dzięki PWA Magento Studio możesz wprowadzić swój sklep na nowy poziom współpracy z odbiorą. Jednocześnie pozostaniesz na bieżąco z wymaganiami wyszukiwarek indeksujących i sprzętowymi wymogami wielu platform jednocześnie.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: