10 najlepszych platform e-learningowych

25.08.2020 Angelika Siczek
najlepsze platformy e-learningowe

E-learning stał się popularny na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne platformy do nauki np. języków obcych, oferujące certyfikowane kursy z różnych dziedzin i inne możliwości dla osób chcących zdobyć nowe kwalifikacje. Szczególnym powodzeniem platformy e-learningowe zaczęły cieszyć się podczas pandemii koronawirusa, kiedy zmuszeni do pozostania w domu, szukaliśmy rozwiązań na zagospodarowanie nadmiaru wolnego czasu. To doświadczenie pokazało nam, że przyszłość jest w internecie i z pewnością niektóre dziedziny biznesu znajdą w nim swoją przestrzeń na stałe. Jedną z nich jest właśnie sfera edukacji, dlatego warto przyjrzeć się najlepszym platformom e-learningowym, których można używać do kursów online. Jeśli interesujesz się prowadzeniem własnych szkoleń, działasz w marketingu i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem lub jesteś szkoleniowcem i marzysz o otwarciu własnego biznesu, zobacz jakie narzędzie w postaci platformy e-learningowej wybrać!

Czym jest platforma e-learningowa?

Zadaniem platformy e-learningowej jest przede wszystkim ułatwienie prowadzenia działań edukacyjnych. Prowadzenie kursu online zapewnia też możliwość dotarcia do większej ilości odbiorców niż podczas tradycyjnych zajęć lekcyjnych.

Potencjał całej branży e-learningu jest ogromny. Przewiduje się, że do 2020 roku osiągnie wartość 243 miliardów dolarów. Co więcej, oczekuje się, że od 2017 do 2022 roku wskaźnik CAGR (Compounded Annual Growth Rate) wzrośnie o 5%. Dlatego, jeśli nadal zastanawiasz się, czy e-learning to Twoja bajka, spróbuj postawić pierwszy krok – poznaj 10 najlepszych platform edukacyjnych online!

1. Udemy 

To platforma, na której można znaleźć kursy niemal z każdej dziedziny. Od branży IT po stylizację paznokci. W swoich zasobach posiada kursy od ponad 20 000 ekspertów. Kursy są dostępne za uiszczeniem opłaty. Można jednak korzystać z nich wielokrotnie, a nie tylko jednorazowo.

Platforma Udemy oferuje wiele narzędzi do tworzenia treści takich jak dokumenty PDF, prezentacje Power Point i inne formaty. Jednak pobiera aż 50% od sprzedaży kursu, a prowadzący mają niewielką autonomię, ponieważ nie pozwala im kontrolować swojej marki i cen kursów. Nie mają również dużego wglądu w to,  kim są odbiorcy kursu. Oferuje natomiast ponad 12 milionów użytkowników chętnych do skorzystania z kursu.

2. Teachable

To platforma e-learningowa, oferująca 3 miliony studentów, 7500 szkoleniowców oraz 20 000 dostępnych kursów. Na tym jednak Techable nie poprzestaje i liczby stają się coraz większe i bardziej imponujące.

W jaki sposób działa platforma? Szkoleniowcy muszą uiszczać miesięczną opłatę za dostęp do platformy. Firma przyciąga ich, oferując bezpłatny e-book, który w klarowny sposób wyjaśnione jest, w jaki sposób należy stworzyć kurs, video, prezentację slajdów i inne formy.

3. WizIQ

Jest kolejną popularną w branży e-learningu platformą i świetnym narzędziem dedykowanym instruktorom, którym zależy na prowadzeniu webinarów na żywo oraz webinarów na żądanie. Platforma jest wyposażona w dużą ilość narzędzi takich jak slajdy, narzędzia do udostępniania pulpitu, audio, wideo itd. To szczególnie popularne miejsce wśród twórców kursów akademickich.

Dzięki WizIQ w prosty sposób stworzysz i opublikujesz swój kurs. Platforma gwarantuje wiele wtyczek do popularnych programów służących zarządzaniu nauczaniem, takich jak np. Moodle czy Sakai.

4. Ruzuku

Ruzku doskonale wpisuje się w ranking 10 najlepszych platform e-leraningowych. Dzięki niej szkoleniowcy nie muszą mieć dużej wiedzy na temat technologii, ponieważ jest prosta i intuicyjna w obsłudze nawet dla mało zaawansowanych użytkowników. Twórcy Ruzku dokładają wszelkich starań, aby ułatwić instruktorom tworzenie i publikowanie swoich kursów.

Na platformie dostępnych jest mnóstwo ciekawych opcji. Wśród nich warto podkreślić płatności PayPal, integracje z MailChimp i codzienne tworzenie kopii zapasowej.

student korzystający z platformy e-learningowej

5. Educadium

Główną misją platformy Educadium jest wspieranie przedsiębiorców oraz organizacji każdej wielkości w tworzeniu, zarządzaniu i czerpaniu korzyści z nauczania i szkolenia online dzięki platformie EasyCampus.

Zawiera ona mnóstwo funkcji – od możliwości projektowania kursów, po ich publikowanie. Jeśli chcesz bliżej zapoznać się z działaniem tej platformy, możesz skorzystać z jej wersji próbnej. Później Educadium jest dostępna w formie subskrypcji.

6. LearnWorlds

Jesteś zainteresowany platformą szkoleniową, która możliwi Ci poznanie dużej społeczności swoich odbiorców i nawiązanie z nimi interakcji? W takim razie postaw na LearnWorlds. To usługa, która jest bardzo dobrze pozycjonowana, dlatego przyciąga masę użytkowników. Posiada wiele imponujących funkcji takich jak, np. narzędzia do tworzenia stron sprzedażowych, symulatory, inteligentny silnik sprzedaży, zaawansowane narzędzia analityczne i wiele innych przydatnych opcji.

Pamiętaj jednak, aby przed podjęciem decyzji, dobrze przeliczyć koszty. Koszt sprzedaży na platformie wynosi 5 dolarów. Z kolei miesięczne subskrypcje zaczynają się od 24 dolarów miesięcznie.

7. Thinkific

To platforma szkoleniowa, skupiająca ponad 35 000 twórców treści, którzy chcą stworzyć własną markę i rozpocząć sprzedaż kursów. Zawarte w niej narzędzia gwarantują sprawne rozpoczęcie działalności ze względu na swój intuicyjny charakter. Jeśli więc chcesz szybko stworzyć kurs i powiększyć grono swoich odbiorców, postaw na Thinkific!

 8. Academy Of Mine

Dzięki Academy of Mine założysz swoją własną akademię online. Wszystko to zrobisz w naprawdę prosty sposób i zaoszczędzając znaczną ilość czasu dzięki wielu opcjom przeciągnij i upuść.

Platforma jest wyposażona w świetnie działający interfejs administracyjny, który zdecydowanie ułatwia zarządzanie platformą dydaktyczną. Narzędzia do tworzenia kursów również są bardzo rozbudowane i zaspokoją potrzeby niezwykle wymagającym klientom.

9. CourseCraft

Zastanawiasz się, jak zmienić swojego bloga w naprawdę dochodowy biznes? Umożliwi Ci to właśnie platforma CourseCraft! Jej elastyczny edytor w prosty i wydajny sposób pomoże Ci stworzyć interesujące i merytoryczne kursy. Dzięki integracji z płatnościami PayPal i Stripe Twoi odbiorcy szybko zyskają do nich dostęp.

Używając tej platformy, możesz więc tworzyć quizy, lekcje, fora i inne formy, które uznasz za najbardziej odpowiednie. Jako instruktor możesz również udzielać zniżki na swoje oferty. Twoi uczniowie mogą współpracować z przyjaciółmi instruktorami, a nawet tworzyć duże ekosystemy wiedzy. Co więcej, CourseCraft oferuje ciekawe i niestandardowe funkcje brandingowe.

10. Skillshare

Czy wiesz, że dzięki tej platformie najlepsi szkoleniowcy zarabiają nawet 40 000 dolarów rocznie?! Z tego powodu to platforma, którą naprawdę warto się zainteresować. Jednak to nie jej jedyna zaleta. Skillshare obejmuje dwa kluczowe elementy – wideo oraz projekt klasowy. Kursy składają się więc z serii krótkich filmików, które trwają od 10 do 25 minut, dlatego odbiorca pozostaje w skupieniu przez naprawdę długi czas.

Używając platformy, możesz zarabiać w programie partnerskim Skillshare. Dołączysz do niego  po spełnieniu pewnych warunków – m.in. zapisanie co najmniej 25 uczniów do jednej klasy. Zaletą tego e-learningu jest to, że użytkownik nie płaci osobno za poszczególny kurs, ale dzięki subskrypcji zyskuje dostęp do całej zawartości platformy.

Teraz już wiesz, że istnieje całe grono ciekawych platform e-learningowych. Decyzja, którą wybrać leży więc w Twoich rękach. Zastanów się, jakie rodzaje treści chcesz publikować – czy będą to webinary w czasie rzeczywistym, czy wolisz przygotować prezentację, do jakiego grona odbiorców chcesz skierować swoje lekcje oraz to, w jaki sposób chcesz zarabiać na swojej działalności. Życzymy powodzenia!

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: