Automatyzacja publikacji katalogu produktów do druku w Pimcore

05.03.2020 Angelika Siczek
kobieta pisząca na laptopie

Czy wiesz, że drukowanie katalogu produktów z Pimcore stało się zdecydowanie prostsze niż wcześniej? Wszystko to za sprawą partnerstwa technologicznego Priint i Pimcore, które stworzono, aby ułatwić cały proces publikowania katalogów. Zobacz, w jaki sposób przebiega automatyzacja, by wiedzieć, czy warto skorzystać z niej w swojej działalności.

Pimcore

Co to jest Priint?

Priint to narzędzie do publikowania baz danych oraz do automatyzacji katalogów w pakiecie Adobe InDesign. Pomaga w zmniejszeniu ilości rutynowych czynności, które należy wykonać, wprowadzając automatyczne rozwiązania świetnie zastępujące żmudną pracę pojedynczych osób.

Twórca oprogramowania WERK II chętnie nawiązał współpracę z platformą cyfrowej obsługi oprogramowania typu open source – Pimcore. Opracowanie wspólnych standardów wymiany danych umożliwiło partnerstwo, które ułatwiło integrację oraz usprawniło połączenie.

Na czym polega automatyzacja publikacji katalogu produktów do druku w Pimcore?

Dzięki możliwości druku zyskuje się nowe kanały marketingowe offline. Warto więc wykorzystać jego potęgę, by dotrzeć do różnego grona odbiorców także poza internetem. Warto pamiętać, że to równie trafny i dynamiczny kanał reklamowy jak działania promocyjne online.

Pimcore pozwala swoim użytkownikom wykorzystywać wszystkie dane podstawowe do tworzenia, publikowania, targetowania i kreowania spersonalizowanych oraz kontekstowych treści do drukowania. Z kolei dzięki WERK II Priint jest pakietem do automatycznego publikowania wielokanałowego odpowiednim do wielu różnych branż. Jeśli więc musisz opublikować dane podstawowe w różnych typach publikacji (np. w katalogach, broszurach, czy ulotkach) i w różnych kanałach, z pewnością ułatwi Ci to zadanie. Priint można w szybki i skuteczny sposób połączyć z Pimcore. Dzieje się tak z powodu wykorzystania zorientowanej na usługi i na zdarzenia architektury Pimcore oraz za sprawą rozbudowanych interfejsów API.

Kto na tym korzysta? Z pewnością użytkownicy Adobe InDesign. Dzięki temu połączeniu zyskuje się bezpośredni dostęp do wszystkich danych strukturalnych zarządzanych w Pimcore. Można również pracować bezpośrednio ze swoimi danymi oraz publikować je używając Comet – wtyczki Adobe InDesign firmy WERK II. Istnieje także możliwość skorzystania z publikowania, używając koncentratora lub tablicy dzięki InDesign Server działającym w tle.

Jak działa partnerstwo Pimcore i WERK II?

Zarówno Pimcore, jak i WERK II oferują wdrożenie swoich rozwiązań programowych za pośrednictwem sieci agencji partnerskich. Aby stworzyć swoje partnerstwo technologiczne, firma Elements (partner strategiczny Pimcore) i Premedia (oficjalny partner WERK II Enterprise Solution) wdrożyły swój projekt. Przetestowały go na żywym organizmie –  J. u. A. Frischeis (JAF Group) hurtowni drewna i materiałów drewnianych w Europie – automatyzując produkcję katalogu. Działanie zakończyło się sukcesem, dlatego firmy wprowadziły swoje rozwiązanie do regularnej oferty.

Dlaczego Pimcore i Priint to efektywne rozwiązanie?

Pimcore i Priint to dwa uzupełniające się rozwiązania. Wspólnie budują platformę marketingową do zarządzania danymi wzorcowymi oraz do wykonywania automatycznej produkcji (drukowania) katalogów. Jeśli skorzystasz z nich w swojej firmie produkcyjnej lub detalicznej, usprawnisz pracę swojego działu marketingu, działu sprzedaży i działu odpowiedzialnego za produkty. Zaczną pracować szybko i bez niepotrzebnych błędów. Zależy Ci na prowadzeniu nowoczesnego biznesu i na wprowadzaniu sprawdzonych usprawnień? Skorzystaj z Pimcore!

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: