Funkcje Pimcore – jak pomagają w eCommerce?

11.03.2022 Oliwia

Co jest potrzebne, gdy działasz w sektorze e-Commerce? Przyda się możliwość dostarczania personalizowanych doświadczeń we wszystkich kanałach komunikacji z klientami, sprawny system do zarządzania treścią i wszechstronność zastosowań dostępnych dzięki headless commerce. Wszystko to możesz znaleźć w jednej platformie – Pimcore. Pokażemy Ci dzisiaj, jak to rozwiązanie może być wykorzystane we współczesnym handlu online.

Twórcy Pimcore określają swój produkt jako chmurową platformę do zarządzania danymi i doświadczeniami użytkowników. To zdecydowanie trafne określenie. Pimcore oferuje cały szereg opcji, które ułatwiają prowadzenie biznesu w sieci, także sklepu internetowego.

Główne elementy Pimcore

To niezwykle wszechstronna platforma, na którą składa się wiele różnych usług i funkcji. Cztery z nich są kluczowe dla firm eCommerce: 

 • PIM: zarządzanie informacją o produkcie centralizuje i harmonizuje wszystkie informacje marketingowe, sprzedażowe i techniczne dotyczące produktów.
 • DXP: ten skrót z angielskiego oznacza digital experience platform. Poprzez DXP możesz zarządzać, publikować, dostarczać i optymalizować treści we wszystkich kanałach tak, aby były dopasowane do potrzeb Twoich klientów. Możesz uznać, że DXP to po prostu bardziej zaawansowany i uniwersalny CMS.
 • CDP: to z kolei customer data platform, czyli platforma do zarządzania i przechowywania danych na temat klientów. CDP Pimcore umożliwia gromadzenie danych z różnych źródeł i przechowywanie ich w ramach jednego panelu. Usługa ta jest bardzo przydatna, gdy pracujesz z tysiącami klientów i chcesz im dostarczać doświadczenia i obsługę najwyższej klasy.
 • DAM: na koniec mamy digital asset management, czyli aplikację, która umożliwia przechowywanie wszystkich danych cyfrowych (zdjęć, filmów, dokumentów itp.) w jednym miejscu. DAM działa trochę jak jezioro danych – umożliwia przechowywanie plików w dowolnym formacie i rodzaju.

Wszystkie te usługi przydają się, gdy prowadzisz sklep internetowy. Ale prawdą jest, że to dopiero początek oferty Pimcore dla e-sprzedawców. Platforma ta oferuje bowiem też tzw. Pimcore Digital Commerce Framework, czyli kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zarządzanie sklepem internetowym. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce.

Platforma eCommerce Pimcore – przydatna w różnych biznesach

pimcore

źródło grafiki: https://pimcore.com/en/ecommerce-platform

Poniżej znajdziesz trzy powody, dla których warto rozważyć Pimcore jako Twoją nową platformę eCommerce.

HEADLESS COMMERCE

Pierwsza sprawa, o której warto wspomnieć to fakt, że Pimcore wykorzystuje rozwiązanie headless commerce bazujące na API. Dlaczego to takie ważne? Headless commerce oznacza, że możesz modyfikować swój sklep praktycznie bez żadnych ograniczeń. W tym modelu back end jest oddzielony od front endu, a komunikacja między tymi dwiema warstwami odbywa się za pomocą komunikatów API. Pozwala to na zbudowanie strony internetowej, PWA lub nawet czegoś zupełnie nowego.

Nie ma prawie żadnych ograniczeń, a skalowalność jest po prostu zachwycająca. Wszystko, co musisz zrobić to zbudować swój wymarzony sklep przy pomocy komponentów i wtyczek wykorzystujących API. Zobacz, jak wiele kanałów i narzędzi staje się łatwo dostępnych z pomocą frameworka eCommerce od Pimcore (a to nawet nie jest zamknięta lista):

Pimcore

źródło grafiki: https://pimcore.com/en/ecommerce-platform

Po drugie, Pimcore daje dostęp do rozwiązań i funkcji, których celem jest zwiększanie sprzedaży. Możesz docierać zarówno do klientów B2B, jak i B2C, rozwijać strategię content marketingową i analizować dane na temat klientów i rozwoju biznesu.

ROZWIĄZANIE OPEN SOURCE

Technologia Pimcore jest opensourcowa a przez to – łatwo dostępna i modyfikowalna. Jeśli masz własne zasoby, możesz zająć się całym developmentem samodzielnie i dopasować wszystko do swoich potrzeb. Oczywiście na rynku są też doświadczone firmy, które chętnie Ci pomogą zbudować sklep na tej platformie. Jeśli szukasz takiej pomocy – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

WYKORZYSTAJ RÓŻNE MODELE E-COMMERCE I UZYSKAJ DO NICH SZYBKI DOSTĘP

Ostatnia kwestia, o której chcemy powiedzieć to fakt, że Pimcore działa z różnymi modelami eCommerce. Nie ma znaczenia, czy chcesz docierać do klientów prywatnych (B2C), do firm i instytucji (B2B), czy dystrybutorów i hurtowni (B2B2C) – we wszystkich tych przypadkach Pimcore dobrze się sprawdzi. Platforma może wykorzystywać wiele różnych procedur składania zamówień, katalogów produktowych, walut i sposobów prezentacji oferty. Elastyczność na pierwszym miejscu.

Co więcej, jak donosi sama firma, ponad 70% ich rozwiązań można wdrożyć w czasie poniżej pół roku. Więc w stosunkowo krótkim czasie Twój sklep może być gotowy do działania.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspiruje Cię do przemyślenia przyszłości Twojego sklepu internetowego. Jeśli szukasz platformy eCommerce, która będzie wspierać Cię w rozwoju i pomoże wdrażać nowe rozwiązania – pomyśl o Pimcore. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj tutaj i tutaj. A jeśli szukasz zaufanego partnera, który pomoże Ci w ustawieniu i optymalizacji sklepu zbudowanego na Pimcore – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: