Integracja ERP z platformą e-commerce

28.05.2019 Angelika Siczek
integracja ERP z platformą e-commerce

Dobry system ERP to kręgosłup Twojej firmy. Jest w stanie połączyć i integrować wszystkie najważniejsze punkty organizmu przedsiębiorstwa. Jeśli proces integracji zostanie przeprowadzony odpowiednio,  korzyści będą ogromne. O czym więc należy pamiętać w trakcie przeprowadzania integracji pomiędzy ERP a platformą e-commerce?

Jakie są realia integracji systemów ERP?

Choć koszty początkowe mogą wydawać się wysokie, to integracja systemu ERP z platformą sprzedażową z pewnością przyniesie efekty w przyszłości. Na dłuższą metę na przykład, automatyzacja archiwizacji danych i ich ujednolicenie to nie tylko ogromne ułatwienie w prowadzeniu rozwijającej się firmy, ale również duża oszczędność czasu. Integracja ta sprowadzi wszystkie dane w jedno miejsce i ułatwi Ci pracę. Umożliwi także lepszą organizację zadań oraz ogólne zarządzanie sprawami biurowymi. Wybierając integrację ERP z platformą e-commerce, umożliwiasz wymianę informacji pomiędzy systemami, bez uczestnictwa człowieka. Oznacza to mniejszą szansę na wystąpienie pomyłki oraz więcej czasu dla Ciebie i Twoich pracowników na ważniejsze i bardziej kreatywne zadania.

Jakie są zalety posiadania integracji ERP z platformą e-commerce?

 1. Wprowadzanie danych i zarządzanie

Dane z systemu ERP są dostępne natychmiast. Przekłada się to na lepszą komunikację z klientami, co prowadzi do większej ilości stałych kupujących i większej sprzedaży. Dla klienta oznacza to większa przejrzystość firmy, w której robi zakupy. Możesz wysyłać dane dotyczące towaru natychmiastowo i automatycznie na zapytanie klienta. Jest to rozwiązanie wygodne dla obu stron.

 1. Zarządzanie katalogiem

ERP może przechowywać ogromne ilości informacji produktowej. Niektóre mogą być podstawowe jak np. nazwy produktów, opisy, SKU, cena, wymiary, ilość. Ale już tak proste dane zdejmują obowiązek wprowadzania ich samodzielnie z Twoich ramion. ERP powinno dopasować się do Twoich zapotrzebowań, a nie na odwrót. Możesz stworzyć zestawy atrybutów konkretnie pod swoją branżę.

 1. Skomplikowane modele cenowe

Cenę definiuje się w ERP. System weźmie pod uwagę sezonowe zmiany cenowe, rabaty dla określonej grupy klientów, a nawet zmieni cenę na określony czas promocji. Informacje te wyśle prosto na Twoją witrynę e-commerce. Dla Ciebie oznacza to komfort związany z brakiem obowiązku ciągłej edycji cen.

 1. Faktury i raporty

Jeśli system ERP zintegrowany z platformą e-commerce posiada wszystkie dane na temat Twojego asortymentu, czemu nie mógłby zająć się również fakturowaniem? Raz wprowadzone dane będą zarządzane przez ERP nie tylko w ramach sprzedaży online, ale również w ramach rozliczeń rachunkowych na zapleczu sklepu. Wyłącza to również zagrożenie popełnienia błędu podczas fakturowania lub sporządzania raportu.

ERP

Wskazówki ułatwiające podjęcie decyzji

Magento udostępniło rady dotyczące dobierania odpowiedniego systemu ERP, który pasować będzie do Twojego modelu biznesowego.

Z kolei my podpowiadamy:

 1. Jeśli zdecydujesz się na integrację, znajdź odpowiednią firmę softwarową, która nie tylko zaimplementuje system, ale również dopasuje go do Twoich potrzeb. Upewnij się, że są oficjalnym partnerem twórców produktu, który oferują, oraz że mają na koncie odpowiednie doświadczenie. Wybór integratora jest równie ważny, jak sama decyzja o integracji, ponieważ istnieje ryzyko nieudanej implementacji.

 2. Upewnij się, że wybrana firma będzie współpracować z deweloperami Twojej platformy e-commerce w czasie integracji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że któraś ze stron będzie musiała dokonać modyfikacji w swoich systemie, aby mogły one bezproblemowo kooperować. Ta współpraca musi przebiec płynnie, aby tym samym zapewniła bezawaryjne działanie na przyszłość.

Kwestią najważniejszą jest, aby integracja została przeprowadzona tak, jak jej nazwa wskazuje – w duchu współpracy. System ERP współpracujący z platformą e-commerce to droga do rozwoju firmy przez zmniejszenie błędów, lepszy User Experience i większy wskaźnik konwersji. Im więcej procesów zautomatyzujesz i spersonalizujesz, tym więcej czasu i pieniędzy zyskasz na doskonalenie sklepu, zamiast jego prowadzenie. Odpowiednio przeprowadzona implementacja przyniesie widoczne rezultaty już po pół roku. Jeśli wciąż się wahasz, skontaktuj się ze specjalistami i omów szczegóły integracji. Wiedza z pierwszej ręki z pewnością uspokoi Cię, że nie jest to tak skomplikowane, na jakie wygląda, a zysk może być ogromny.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: