Najlepsze rozwiązania dla Twojego sklepu internetowego

03.03.2023 Angelika Siczek

Rynek e-commerce staje się coraz bardziej konkurencyjny i jako przedsiębiorca działający w tym sektorze powinieneś dołożyć starań, aby stale być kilka kroków przed innymi. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest inwestowanie w nowe technologie, narzędzia i aplikacje, które pomogą Ci w zwiększeniu sprzedaży i zapewnieniu lepszego doświadczenia klientów. W tym wpisie pokażemy Ci najważniejsze rozwiązania dla Twojego e-sklepu w 2023 roku.

Niektóre z tych rozwiązań są naprawdę podstawowe, inne wymagają nieco większej wiedzy i doświadczenia, ale ich wdrożenie może być Twoim „być albo nie być” na rynku e-commerce. Jedno jest pewne – cokolwiek zrobisz, wybrane rozwiązanie powinno być dopasowane do Twoich potrzeb, możliwości i wymagań.

Płatności odroczone

Płatności odroczone są stosunkowo nową usługą, ale ciesząca się coraz większą popularnością. Oto prognoza dla rynku odroczonych płatności:

graph

Źródło: https://www.statista.com/statistics/1311122/global-bnpl-market-value-forecast/

Rosnąca popularność BNPL nie powinna dziwić, ponieważ płatności odroczone oferują doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy muszą coś kupić, ale nie mają pieniędzy pod ręką. Pozwala to kupującym za zakup przedmiotu teraz i odłożenie płatności na dwa tygodnie lub nawet miesiąc później.

Mogłoby się wydawać, że płatności odroczone są korzystne głównie dla klientów, ale i Tobie mogą się przydać. Przede wszystkim sklepy internetowe mogą je wykorzystać do przyciągnięcia większej liczby odbiorców, ponieważ daje to możliwość rozłożenia kosztów produktu lub usługi w czasie. 

Po drugie, odroczone płatności pozwalają Ci na swobodny wzrost sprzedaży bez obaw o problemy z przepływem gotówki. Wymaga to starannego planowania budżetu, ale w dłuższej perspektywie może być bardzo opłacalne. I wreszcie, może to poprawić produktywność i efektywność Twojego biznesu, zwłaszcza, że odroczone płatności są dostępne również w modelu B2B.

KLARNA

To doskonały przykład usługi oferującej odroczone płatności. Klarna pozwala klientom na zakup produktów i zapłatę za nie w późniejszym czasie. Do korzystania z tej platformy niezbędne jest pobranie aplikacji i założenie konta, ale warto to zrobić, bowiem już ponad 30 milionów ludzi używa tej aplikacji, a wśród nich mogą być także Twoi przyszli klienci.

Klarna pomoże Ci zwiększyć lojalność klientów, ponieważ na ogół chętnie wracają oni do firm, które ułatwiają im zakupy poprzez elastyczne formy płatności. Klarna to przydatne narzędzie dla firm, które chcą poszerzyć swój zakres działalności, zwiększyć bazę klientów i poprawić sprzedaż.

PayPal

PayPal to system płatności online i globalny dostawca usług finansowych. Pozwala użytkownikom na wysyłanie i odbieranie płatności, bezpieczne robienie zakupów online, zarządzanie pieniędzmi z jednego konta i wiele więcej. PayPal jest często określany jako portfel internetowy, ponieważ umożliwia zarządzanie środkami, które klienci mogą wykorzystać w trakcie e-zakupów.

Wirtualny portfel to niewątpliwie wygodne narzędzie zarówno dla kupujących, jak i właścicieli e-sklepów. Dlaczego? Najważniejszym powodem jest przyspieszenie procesu zakupowego i zwiększenie zadowolenia klientów. A to z kolei prowadzi do większych zysków.

Kolejną wartą uwagi kwestią jest fakt, że PayPal to bezpieczna platforma, która chroni i kupujących i sprzedających przed potencjalnymi oszustwami. Obejmuje to zapobieganie oszustwom, ochronę klienta i sprzedawcy, śledzenie transakcji, usługi rozwiązywania sporów itd.

Wreszcie, PayPal jest jedną z najlepszych usług przetwarzania płatności w dzisiejszym świecie e-commerce. Oferuje Ci dostęp do międzynarodowej sieci kupujących, którzy posiadają karty kredytowe. Wystarczy uruchomić tę opcję płatności w sklepie, aby móc docierać do klientów na całym świecie!

Czy Twój sklep wdrożył już dyrektywę Omnibus?

Dyrektywa Omnibus to zestaw przepisów, które poprawiają bezpieczeństwo konsumentów w branży e-commerce. W UE obowiązuje od 1 stycznia 2023 roku, jednak nie wszyscy właściciele sklepów internetowych już ją wdrożyli – najczęściej z powodu braku środków lub wiedzy. Niestety, może to skutkować poważnymi karami pieniężnymi.

Najważniejszym celem dyrektywy Omnibus jest dostosowanie przepisów do stale rozwijającego się rynku e-commerce. Powinno to wyeliminować nieuczciwe praktyki, takie jak:

 • nieprawdziwe opinie klientów,
 • manipulowanie cenami,
 • brak informacji o produktach lub firmie,
 • reklamy wprowadzające w błąd.

Dzięki temu zakupy będą bezpieczniejsze, a konkurencja uczciwsza, co oznacza korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Jak dostosować swój sklep internetowy do dyrektywy Omnibus? To szerokie zagadnienie, ale kluczowe są cztery kwestie:

 • bądź przejrzysty w kwestii obniżek cen,
 • pokazuj tylko autentyczne opinie konsumentów,
 • umieść numer telefonu w widocznym miejscu na stronie,
 • informuj o użyciu algorytmów optymalizacji cen (o ile oczywiście je stosujesz).

Warto zapoznać się z całą treścią dyrektywy, bowiem tutaj jedynie zaznaczyliśmy istotne kwestie. Jeżeli jeszcze nie wdrążyłeś dyrektywy Omnibus w swoim e-sklepie, najwyższy czas to zrobić. W przeciwnym razie mogą Ci grozić dotkliwe kary finansowe – nawet do 40 000 zł rocznie lub 10% rocznego obrotu.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: