Jak zabezpieczyć sklep dzięki Magento Security Scan Tool?

08.12.2020 Angelika Siczek

Jak zabezpieczyć sklep dzięki Magento Security Scan Tool? Przezorny zawsze ubezpieczony? Ten slogan tak mocno wszedł w naszą kulturę, że dziś już mało kto pamięta, z jakiej okazji powstał. Było to na potrzeby reklamy PZU. Mimo że nie jest już ona emitowana, hasło wciąż okazuje się aktualne. W naszym wypadku warto odnieść je do funkcjonowania sklepu internetowego, ponieważ chroniąc go zawczasu, zyskujemy pewność, że atak hakerski nie będzie dla nas aż tak straszny.

Dlaczego warto się chronić?

Badanie przeprowadzone przez IBM w 2020 roku ujawnia, że średni koszt naruszenia bezpieczeństwa danych wynosi 3,86 miliona USD, podczas gdy średni czas poświęcony na identyfikację i powstrzymanie tego naruszenia to 280 dni. Złośliwe oprogramowania i cyfrowe skimmingi są jednymi z najczęstszych ataków na witryny e-commerce. To zdecydowanie kwestia warta zwrócenia uwagi i wymagająca podjęcia odpowiednich działań zapobiegawczych.

Okazuje się również, według ostatniego skanowania złośliwego oprogramowania przez firmę Sansec, że:

 • Szkodliwe oprogramowanie pozyskujące dane o kartach kredytowych zostało wykryte w 8270 unikalnych sklepach postawionych na wszystkich typach platform sprzedażowych.
 • 82% sklepów, w których pojawiło się złośliwe oprogramowanie, korzystało z nieobsługiwanej wersji produktu.
 • 24% wszystkich sklepów, których dotyczył powyższy problem, doświadczyło wielu incydentów związanych z ingerencją złośliwego oprogramowania. Wskazuje to na to, że aż jeden na czterech sprzedawców nie jest w stanie zidentyfikować głównej przyczyny problemu i zamknąć nieautoryzowanego dostępu.
 • Złośliwe oprogramowanie typu skimming było obecne w zaatakowanych sklepach średnio przez 13,2 dnia.

Właśnie z powodu powyższych incydentów firma Adobe dokłada wszelkich starań, aby pomagać swoim klientom w dokonywaniu bezpiecznych zakupów. Stale udoskonalają swoje narzędzie do wyrywania zagrożeń i pomagają w proaktywnej identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla sklepów internetowych.

Magento Security Scan Tool, czyli jak Adobe chroni swoich klientów?

Magento Security Scan Tool to narzędzie, którego charakter doskonale oddaje podejście firmy Adobe do swoich klientów. W jaki sposób działa? Pomaga sprzedawcom, korzystającym z Magento Commerce i Magento Open Source, zwiększyć bezpieczeństwo swoich witryn internetowych.

Narzędzie Security Scan pomaga:

 • Zidentyfikować potencjalne złośliwe oprogramowanie oraz luki bezpieczeństwa w sklepie online.
 • Wyłonić nieaktualne poprawki zabezpieczeń.
 • Wykryć potencjalne podatne na atak rozszerzenia.
 • Odkryć zachodzący w witrynie cyfrowe skimmingi.
 • Znaleźć błędne konfiguracje zabezpieczeń.
 • Poznać bardziej uproszczone wskazówki dotyczące najlepszych praktyk bezpieczeństwa dla Magento Commerce.

W przypadku zidentyfikowania potencjalnych zagrożeń, narzędzie Magento Security Scan powiadomi administratora za pomocą automatycznego e-maila. W ten sposób jako pierwszy dowiesz się o nieprawidłowościach obecnych w swojej witrynie.

Partnerstwo Adobe i Sansec

By jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo swoich użytkowników, Adobe nawiązało współpracę z Sansec – wiodącą na rynku firmą, która zajmuje się bezpieczeństwem i specjalizuje się w zapobieganiu cyfrowemu skimmingowi.

Dzięki tej współpracy Adobe dodało około 9 000 sygnatur złośliwego oprogramowania i luk w narzędziu Magento Security Scan. Każda z tych sygnatur przeszła wieloetapowy proces testowania i walidacji, zanim została dodana do narzędzia skanującego. Ponadto, co tydzień zespół badaczy Sanguine Security analizuje od 200 do 300 znanych ataków na działalności e-commerce. Dzięki uzyskanym informacjom tworzy się przewidywany strumień możliwych wektorów ataku i wskaźników naruszenia bezpieczeństwa (IOC). Następnie dane te są stale wprowadzane jako sygnatury zagrożeń do ulepszonego narzędzia Security Scan. Prowadzi to do około 300 nowych sygnatur dodawanych do narzędzia co miesiąc, by za każdym razem wzmacniać jego działania w zakresie bezpieczeństwa serwisu.

Konfigurowanie narzędzia Security Scan

Czy każdy użytkownik Magento może korzystać z Security Scan? Narzędzie to jest bezpłatne w przypadku dowolnej wersji Magento Commerce, klientów Magento Open Source oraz dla partnerów w programach partnerskich Adobe Solution i Adobe Exchange Partner Program. Sprzedawcy i ich zespoły, w tym autoryzowani programiści, mogą uzyskać bezpośredni dostęp do ulepszonego narzędzia skanującego, logując się na swoje konta Magento i wybierając opcję Security Scan. W bardzo łatwy i szybki sposób możesz więc zarejestrować swoją witrynę w narzędziu skanującym i monitorować ją codziennie, co tydzień lub na żądanie w dowolnym momencie.

Co zyskujesz, korzystając z Security Scan?

Używanie narzędzia, jakim jest Security Scan, przynosi szereg korzyści wszystkim sprzedawcom online. Jego ulepszona wersja z pewnością pomoże Ci:

 • Uzyskać wgląd w czasie rzeczywistym w stan bezpieczeństwa Twojego sklepu Magento i zasugeruje Ci najlepsze praktyki, które pomogą w rozwiązaniu ewentualnego problemu.
 • Przeprowadzić ponad 17 000 testów bezpieczeństwa, aby zidentyfikować potencjalne złośliwe oprogramowanie działające w Twoim sklepie internetowym.
 • Uzyskać dostęp do historycznych raportów bezpieczeństwa Twojej witryny Magento, byś mógł śledzić i monitorować postępy dokonane w danym przedziale czasu.
 • Uzyskać dostęp do raportu skanowania, który pokaże pomyślne i nieudane testy oraz zalecenia w stosunku do dalszych działań, jeśli takie są wymagane.

Jeśli więc zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego sklepu, a co za tym idzie, także bezpieczeństwie Twoich klientów, nie wahaj się. Już dziś włącz na swojej platformie narzędzie Magento Security Scan i nie daj się atakom hakerskim!

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: