Nowe automatyczne rekomendacje produktowe w Magento Commerce

14.07.2020 Angelika Siczek

Nie ma wątpliwości, że pandemia COVID-19 zmieniła ogólny porządek rzeczy i sprawiła, że musieliśmy wyrobić sobie nowe nawyki. Z powodu zamknięcia sklepów stacjonarnych ciężar transakcji zakupowych przeniósł się na sklepy internetowe. Ta sytuacja wymusiła wprowadzenie pewnych zmian przez sprzedawców. E-commerce szybko ewoluowało z alternatywy do przymusu dla wielu odbiorców. Nowa normalność szybko dała się we znaki i zmusiła przedsiębiorców do działania. Jak sobie z tym poradzili?

 

Nowa rzeczywistość

Adobe Analytics data pokazał wzrost ruchu sieciowego w sklepach internetowych o 30%, czyli do poziomu, jaki zwykle rejestrowany był tylko w Czarny Piątek. Sklepy online przejęły pozycję lidera już jakiś czas temu, ale teraz na ich ramionach znalazł się nowy ciężar. W obliczu wydarzeń związanych z pandemią firmy, zarówno małe jak i duże, stawiają na nowe priorytety. Między innymi oznacza to inwestowanie w technologie e-commerce. Ma to na celu zapewnienie odpowiedniej obsługi klienta oraz konkurencyjne doznania i płynne oraz szybkie zakupy w sieci.

 

Nowy produkt od Adobe

Adobe Magento ogłosiło, że produkt Adobe Sensei, sztuczna inteligencja i samo ucząca się maszyna opracowana przez Adobe, będzie dostępna dla użytkowników Magento Commerce na całym świecie. Istnieje teraz możliwość uruchomienia zautomatyzowanej i inteligentnej rekomendacji produktowej. Poprawia to proces zakupowy i pomaga klientom znaleźć odpowiednie dla nich produkty w trakcie przeglądania sklepu. Stwarza to nie tylko lepsze doznanie, ale również buduje relację klient-sprzedawca pełną zaufania i zaangażowania. Naturalnie zwiększa też współczynnik konwersji, co z kolei prowadzi do większych dochodów.

 

W przeszłości technologia sztucznej inteligencji była kosztowna i tylko duże firmy mogły sobie na nią pozwolić. Wymagały dużej ilości środków i pracę specjalistów na stworzenie specjalnych technologii, które kompletowały dane i budowały z nich bazy. Jednak dzięki udostępnieniu Adobe Sensei wszyscy prężni i rozwijający się sprzedawcy mogą implementować tę niegdyś niedostępną technologię i znacznie zwiększyć jakość zakupów na swojej stronie. Dzięki temu zaoszczędzą również czas, który może być przeznaczony na inny sposób rozwoju działalności e-commerce.

 

Elementy Adobe Sensei

Program Adobe Sensei został przetestowany najpierw we współpracy z 50 biznesami e-commerce, włączając w to HP. W trakcie tej kooperacji, dopracowano wszystkie elementy, doskonaląc przy tym system Rekomendacji Produktowej.

 

Ważnym elementem programu jest automatyczna dystrybucja i znaczenie stron oraz synchronizacja katalogów. Witryny sklepowe są nieustannie tagowane, bez używania kodu czy pracy developerów. Dzięki temu sprzedawcy mają pewność, że zachodzi pełna, automatyczna synchronizacja z chmurą bez obsługi dodatkowej.

 

Sztuczna Inteligencja z pewnością może pomóc w sprzedaży. Adobe Sensei automatycznie analizuje zachowanie klientów przez wiele różnych algorytmów maszynowego uczenia się. Dzięki temu zaoszczędzone są ogromne ilości ludzkiej pracy, która musiałaby być włożona w zbieranie informacji i ich zestawianie do wglądu sprzedawcy. Z takimi baza danych można jeszcze lepiej dopasować strategię do klienteli.

 

W nowym programie Adobe dostępnych jest dziewięć różnych typów rekomendacji produktowej. Z nich sprzedawca może wybrać odpowiedni dla siebie i zastosować go już teraz w swoim sklepie. W ich skład wchodzą trendy, obejrzane-obejrzane, obejrzane-kupione, produkty podobne, najczęściej kupowane i rekomendacje personalne. Z ich pomocą jest duże prawdopodobieństwo, że klient przeglądający sklep nie tylko znajdzie coś dla siebie, ale również zamówi więcej niż jeden produkt.

 

Adobe Sensei rozwija również możliwości oferowane przez panel Magento Admin. Zintegrowany interfejs pozwala teraz na zarządzanie oraz dodawanie rekomendacji produktowych prosto z panelu admina. Dzięki temu można jednocześnie kontrolować dane takie jak wpływy, wyświetlenia, kliknięcia, dochody i inne.

 

Rozszerzenie rekomendacji produktów poprawia również płynność pracy przy sklepie e-commerce. Uproszczony mechanizm dodawania rekomendacji posiada teraz kilka bardzo prostych etapów. Dzięki temu nowo zaprojektowana rekomendacja trafi do klientów w ciągu i kilku minut.

 

Program rekomendacji Adobe Sensei dostępny jest od kwietnia bez dodatkowych kosztów prosto z platformy Adobe. Jest kompatybilny z Magento Commerce od wersji 2.3 włącznie. Dodatek ten możesz pobrać poprzez Magento Marketplace.

 

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: