PHP 8 i Magento: najnowsze ulepszenia

20.09.2022 Angelika Siczek
dlonie piszace na klawiaturze

Najpopularniejsze rozwiązania, z których korzystają programiści, użytkownicy, właściciele e-sklepów regularnie i konsekwentnie są modyfikowane i ulepszane. Zmiany nie omijają języka PHP oraz platformy Magento.

PHP 8.1 jest już następną aktualizacją w szeroko stosowanym języku dynamicznej budowy stron oraz aplikacji. Pojawiły się sensowne udogodnienia, poprawiona została wydajność, dodano też wiele nowych funkcji.

Końcówka maja 2022 r. przyniosła także aktualizacje w platformie Magento w wersji open source. Magento Open Source 2.4.4 wprowadza obsługę PHP 8.1. Wszystkie biblioteki zostały zaktualizowane pod kątem zgodności z PHP 8.1. Core Composer i biblioteki innych firm również zostały zaktualizowane do najnowszych wersji zgodnych z PHP 8.1. Ta wersja zapewnia również wsparcie dla OpenSearch 1.2.

Magento Adobe Commerce 2.4.4 obsługuje PHP 8.1

Za najistotniejszą zmianę, której szczególnie oczekiwano należy uznać uruchomienie wsparcia dla PHP 8.1. Nowa wersja PHP to nowe funkcje i ulepszenia wydajności. Co jeszcze warto szczególnie wyróżnić:

 • Magento Open Source 2.4.4 zapewnia wsparcie dla Elasticsearch 7.16 i OpenSearch 1.2. Magento Open Source z wdrożeniami hostowanymi lokalnie może korzystać z obu rozwiązań. Jednak OpenSearch jest teraz domyślną wyszukiwarką dla wdrożeń Magento Open Source 2.4.4 hostowanych w chmurze. Wszyscy klienci z wdrożeniami w chmurze, którzy dokonają aktualizacji do wersji 2.4.4, muszą więc korzystać z OpenSearch,
 • Biblioteka JQuery została zaktualizowana do wersji 3.6, natomiast biblioteka jquery-ui została zaktualizowana do wersji 1.13.0. Inne biblioteki JavaScript zostały zaktualizowane do najnowszych wersji,
 • TinyMCE 5.8.1 jest obsługiwany w najnowszej wersji Magento Open Source. Starsza wersja TinyMCE 4 została usunięta z bazy kodu,
 • Biblioteka RequireJS została zaktualizowana do najnowszej wersji (v2.3.6), PHPUnit został zaktualizowany do najnowszej wersji (9.5.x). Testy i frameworki testowe zostały zaktualizowane, aby były kompatybilne z nową wersją.

 

Co wniosła nowa wersja Magento Open Source 2.4.4?

Magento w nowej odsłonie wspiera nie tylko technologie PHP 8.1, ale także inne, które dzisiaj są już w zasadzie standardem – Elasticsearch 7.16 oraz OpenSearch 1.2. To drugie rozwiązanie stało się już wyszukiwarką domyślną dla wdrożeń stosowanych w Magento, które są hostowane w chmurze. Warto też odnotować, że wspomniana już biblioteka JQuery podniesiona została do wersji 3.6.

Docenić należy także wszelkie ulepszenia, które poprawiają bezpieczeństwo. Wprawdzie poprawka jest tylko jedna, to zebrała się spora grupa ulepszeń:

 • użycie zmiennych e-maili zostało wycofane w wersji 2.3.4 w ramach ograniczania ryzyka bezpieczeństwa na rzecz bardziej rygorystycznej składni zmiennych. To starsze zachowanie zostało całkowicie usunięte w tej wersji jako kontynuacja ograniczania ryzyka bezpieczeństwa,3
 • uwierzytelnienie tokenów API Bearer nie może być realizowane za pomocą tokenów integracji,
 • baza danych nie jest już przestrzenią do przechowywania identyfikatorów sesji,
 • w trakcie przechowywania w bazie danych szyfrowane są tokeny resetowania hasła oraz dostępu OAuth,
 • Swagger jest teraz domyślnie wyłączony, gdy Magento Open Source jest w trybie produkcyjnym.

 

A co zostało naprawione?

W podstawowym kodzie Magento Open Source 2.4.4 naprawiono setki błędów, które objęły m.in. instalację, aktualizacje czy wdrożenia. Magento Open Source rejestruje teraz błędy wdrażania zawartości statycznej w plikach dziennika kompilacji zgodnie z oczekiwaniami. Poprawki danych nie mogą już ignorować unikalnych ograniczeń tabeli i wstawiać zduplikowanych wartości do tabeli bazy danych MySQL. Wcześniej poprawki mogły wstawiać zduplikowane wartości, co mogłoby uszkodzić bazę danych. Konfigurację generatora map witryn można teraz pomyślnie zmienić z wiersza poleceń. Wcześniej Magento Open Source wyświetlał ten błąd podczas próby zmiany konfiguracji mapy witryny poza administratorem.

Ulepszone płatności PayPal i dostępność

Ulepszenia nie ominęły także tak istotnych kwestii jak płatności. Najnowsza wersja obsługuje płatność PayPal Venmo. Dostępna jest opcja „zapłać później”, która została dodana jako opcja dla kupujących w oparciu o lokalizację kupującego, a nie lokalizację sprzedawcy. Informacje znajdujące się na stronie kasy wyświetlają teraz dokładne dane o tym, ile i w jakich przyrostach kupujący będzie musiał zapłacić, korzystając z opcji „zapłać później”.

Najnowsza wersja Magento Open Source zapewnia też lepszą zgodność ze standardowymi wytycznymi dotyczącymi ułatwień dostępu. Zawiera ulepszone podpowiedzi, dostępne nazwy i tagi elementów ekranu oraz przeprojektowane ikony i przyciski. Ponad 80% tych poprawek pomaga poprawić wrażenia z zakupów dla użytkowników bez wizji lub z ograniczoną wizją.

Nie sposób wymienić wszystkich poprawek i ulepszeń. Poza wymienionymi powyżej dla Magento Open Source w wersji 2.4.4 ulepszono również skalowalność i wydajność. Miejmy na uwadze to, że aktualizacja platformy do aktualnej wersji jest niezwykle istotna i ma znaczenie dla jej działania pod kątem integracji z innymi platformami, funkcjonalności czy cyberbezpieczeństwa. Aktualizacja to także gwarancja szybszego dostępu do innowacyjnych funkcji, prostsza modernizacja, wzrost wydajności, sprawniejsza praca i optymalne narzędzia dla programistów.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: