Przykłady firm, które odmieniły swoją działalność e-commerce wykorzystując platformę Magento

16.06.2020 Angelika Siczek
makieta wózka zakupowego

W handlu nie zawsze liczą się tylko konkurencyjne ceny. Sklepy mogą zachęcać wyjątkową obsługą klienta czy jakością produktów. Jak to wygląda w e-commerce? W przypadku gdy nie ma fizycznej obsługi, zastępować ją musi wygodny i responsywny interfejs, a przez brak możliwości namacalnego sprawdzenia jakości, należy zbudować wyrafinowany system informacji produktowej.

Należy więc zadać sobie pytanie – czy moja działalność e-commerce spełnia oczekiwania potencjalnego klienta? Jeśli nie – co mogę zrobić, aby dorównać lub wyprzedzić konkurencję?

Współczesny kupujący jest klientem wymagającym, do którego należy dopasować strategię sprzedażową i specjalne oferty. Z pomocą przychodzi elastyczna platforma Magento. Nie ważne czy prowadzisz działalność B2B czy B2C – transformacja jest wskazana, jeśli wymagasz niezawodnej i solidnej bazy dla swojego sklepu.

Magento

Material Bank

Material Bank to nowojorska firma tworząca rozwiązania dla publikacji i projektowania. Oferuje  pomoc architektom i projektantom w znajdowaniu odpowiednich materiałów budowlanych i projektowych pośród setek producentów. Umożliwia szybką dostawę i darmową obsługę. Firma ta wykorzystała potencjał platformy Magento Commerce 2 z powodu ogromnej elastyczności, której wymagali do całkowitego spełnienia swojej wizji.

Material Ban weszła we współpracę partnerską z firmą Something Digital, dzięki czemu zintegrowała zrealizowany na zamówienie system ERP. Za sprawą takiego działania ich strona stała się dużo bardziej użyteczna nie tylko dla klienta, ale również dla pracowników. Dyrektor ds. operacyjnych opisuje tę zmianę jako przełomową i dodaje, że tylko ta platforma daje takie możliwości. Serwis Material Bank oferuje teraz błyskawiczne wyszukiwanie, doskonałe obrazy, uzupełniające informacje produktowe, które zaprezentowane są przejrzyście. Efekty mówią same za siebie – strona uzyskała 200% wzrost w ilości odwiedzin i 350% wzrost sprzedaży.

Saddleback Leather

Firma Saddleback Leather rosła w szybkim tempie. Jednak dużym ograniczeniem była dla niej witryna www. Po połączeniu sił Magento i Kensium udało się stworzyć stronę opartą na platformie Magento Commerce 2. Zaowocowało to mocną poprawą zaangażowania kupujących.

Zmiana platformy naprawiła również wiele błędów i technicznych niedociągnięć, które wcześniej doskwierały właścicielowi sklepu. Poprawiono pozycjonowanie, dzięki czemu wzrósł również wskaźnik konwersji. Korzystając z wszechstronności oferowanej przez platformę Magento, Saddleback Leather rozszerzyło ofertę, dzięki połączeniu koszyka zakupowego z firmą siostrzaną Love41. W rezultacie ilość użytkowników wzrosła o 57%, wskaźnik konwersji o 17%, a średnia wartość zamówień o 8%. Nie trzeba chyba wspominać, że przy tym wszystkim wzrosły również dochody ze sprzedaży.

Shoebacca.com

Sklep Shoebacca.com zaczął pełną działalność e-commerce wiosną 2007 roku. Po kilku krótkich latach stali się liderem w sprzedaży obuwia online. Sukces był na tyle spektakularny, że potrzebna była inna platforma sprzedażowa, aby lepiej spełnić wymagania klientów. We współpracy z Kensium, firma migrowała na Magento Commerce 2.1. Ważnym czynnikiem w wyborze platformy była pełna integracja wielu kanałów, jak również system zarządzania magazynem, finansowaniem, ale przede wszystkim – pełna elastyczność i możliwość modyfikacji wedle uznania.

Ta wielka zmiana pozwoliła Shoebacca.com przyspieszyć obsługę klienta, obsłużyć ogromny katalog produktów, ale również zintegrować backend z wieloma marketami e-commerce oraz dropshippingowymi dostawcami. Ogólny wzrost sprzedaży to 30%, a wzrost ruchu sieciowego na stronie to 25%. Więcej klientów przybywało na witrynę, zostawało na niej na dłużej, ale przede wszystkim – kupowali więcej. Od otwarcia strony w nowej odsłonie, sprzedaż wzrosła o zapierające dech w piersiach 1400%.

Catbird

Catbird, słynące z tworzenia ciekawej, fascynującej biżuterii na zamówienie, postanowiło aktualizować swoją platformę Magento z 1 na 2. Decyzja zapadła, gdy właściciele zauważyli, że ogromna część odwiedzających stronę pochodzi z urządzeń mobilnych. Wtedy zdecydowano, że priorytetem stanie się kanał mobilny. Zależało im także na stworzeniu unikalnego wrażenia podczas kontaktu ze stroną – powstania klimatu tajemniczości i możliwości odkrywania podczas podróży użytkownika po witrynie sklepu. Budowę zaangażowania rozpoczęli od stworzenia informacji produktowej wzbogaconej o historie związane z oferowanymi produktami. Działające na wyobraźnię opisy miały przyciągać uwagę klientów. Co więcej, ważne stały się także wysokiej jakości detale produktów oraz intuicyjna nawigacja strony. Wszystkie te czynniki miały podkreślać, że firmie naprawdę zależy na zadowoleniu klientów i wychodzeniu naprzeciw ich oczekiwaniom.

Imagination Media stały się partnerem Catbird w kreowaniu wizerunku poprzez stronę e-commerce. Dodano liczne funkcje zwiększające komfort dokonywania zakupów, jak np. poziomy stanu magazynowego, wiadomości dotyczącego stanu realizacji zamówienia, zamawianie produktów w formie prezentu, listę życzeń i dostawę tego samego dnia.

Catbird stworzył również w pełni niepodległą mobilną wersję witryny. Miała ona przejrzystą, prostą nawigację, a przy tym backend, w którym łatwo można modyfikować ustawienia i działanie funkcji. Dzięki temu firma ta może dopasowywać poziom i rodzaj swoich usług na bieżąco, co sprawia, że są elastyczni na zmiany oraz zawsze na czasie ze swoją ofertą i kampaniami marketingowymi. Dzięki wszystkim tym zabiegom wskaźnik konwersji wzrósł o 17%, a sprzedaż mobilna o 39%.

Marc Fisher Footwear

Firma Marc Fisher Footwear chciała połączyć ze sobą trzy różne marki – Easy Spirit, Nine West oraz Marc Fisher Footwear i stworzyć jedną, centralną platformę sprzedaży online. Wyzwaniem jednak było osiągnięcie tego, ale bez łączenia identyfikacji wizualnej wszystkich trzech marek.

Partnerem w tym przedsięwzięciu była firma Mediaspa. Stworzyła ona portal główny na platformie Magento Commerce 2. Dzięki temu istniało miejsce sprzedaży wszystkich produktów pochodzących prosto od Marc Fisher lub firm podległych. Stworzony został bardzo ciekawy produkt, w którym każda marka miała swoja własną stronę i wygląd, ale wspólne funkcje Magento. Wśród nich znajdowały się funkcjonalności dotyczące dostawy i związane z nią informacje, płynna obsługa klienta oraz rozbudowane informacje produktowe – każdy produkt mógł więc być prezentowany w taki sam sposób m.in. za pomocą filmu i precyzyjnej wizualizacji produktu, niezależnie od jego wersji kolorystycznej. Dzięki zmianom wskaźnik konwersji wzrósł o 24% a zyski ze sprzedaży o 10%.

Komax S.A.

Komax S.A. to grupa handlowa, pochodząca z południowej Ameryki. Posiada ona więcej ni 15 międzynarodowych marek odzieżowych. Firma nadrzędna posiada 147 sklepów stacjonarnych, w tym 114 w Chile i 33 w Peru.

Stworzenie dobrej witryny e-commerce dla sklepu operującego na wielu kanałach nie jest proste. Musi on posiadać ekspresową wysyłkę, funkcję zamawiania online i możliwość odbierania zamówienia w sklepie stacjonarnym, a także opcję wysyłki ze sklepu do klienta. Główną potrzebą Komax było wsparcie dla wszystkich 17 marek w wielu krajach na świecie poprzez dobrą witrynę e-commerce. To ambitny plan, ale Magento stanęło na wysokości zadania.

Formax stał się partnerem tej operacji. Stworzono strukturę wielu stron www na platformie Magento Commerce 2. Dzięki temu projekt powstawał bardzo szybko, w mniej więcej 10 miesięcy. W tym czasie udało się przenieść 8 istniejących stron ze swoich poprzednich platform na Magento. Dzięki krótkiemu czasowi realizacji grupa handlowa Komax mogła otworzyć 9 nowych witryn w Chile i Peru. W rezultacie świętowali wzrost sprzedaży o 15% i 0,5% wzrost wskaźnika konwersji.

Pino

Pino to firma, która tworzy produkty terapeutyczne i wellness. Osiągnęli wielki sukces dzięki Magento. Ze swoim partnerem wykonawczym TechDivision stworzyli stronę, która przerastała oczekiwania klientów. Zaangażowanie w platformę Magento dało im możliwość dążenia do godnego wzoru do naśladowania – Amazona.

Na swojej witrynie firma zamieściła konfigurator produktów. Dzięki niemu klienci mogą zaprojektować własną kozetkę terapeutyczną i natychmiast otrzymać jej wycenę. Zdaniem firmy taka forma prezentowania produktu przyciąga zdecydowanie więcej klientów. Działanie to świadczy o tym, że Pino kładzie ogromny nacisk na zwiększenie zaufania i zadowolenia swoich klientów. Co więcej, transparentność działań przedsiębiorstwa sprawiła, że wskaźnik konwersji się podwoił.

Wcześniej Pino prowadziło tylko działalność B2B, teraz sprzedają również detalistom, wszystko z poziomu jednej strony. Ponadto, ich sklep otwarty został po czterech tygodniach. Dzięki zwiększonym osiągom Magento koszt utrzymania witryny spadł o połowę.

Niezależnie od rodzaju sprzedaży ani od typu klienta, platforma Magento sprawdzi się w każdej gałęzi biznesu e-commerce. Znaczenia nie ma także wielkość sklepu – butik, hurtownia o zasięgu międzynarodowym, a może market dla wielu marek? Magento Commerce 2 zapewni odpowiednie rozwiązania i funkcje dla wszystkich zastosowań. Platforma nie tylko tworzy przestrzeń e-commerce, ale przede wszystkim daje narzędzia i możliwości sprzedawcom, którzy pragną prowadzić działalność według ściśle określonej wizji. Pozwala im konkurować na rynku lub przemyśleć własne rozwiązania i wprowadzić nowe, eksperymentalne. Stworzenie nowej strategii marketingowej i sprzedażowej nigdy nie było tak proste, jak z rozwiązaniami Magento!

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: