Wdrożenie Magento 2 dla swiatlolux.pl

15.07.2020 Angelika Siczek

W prowadzeniu internetowego biznesu, szczególnie w przypadku działalności e-commerce, najważniejsza jest platforma sprzedażowa. To za jej sprawą sprzedaje się swoje towary, pozyskuje klientów i rozwija całe przedsiębiorstwo. Bez odpowiedniego serwisu sprzedażowego nie ma możliwości prowadzenia działalności odbywającej się w pełni online. 

Prawidłowo zaprojektowana platforma sprzedażowa odpowiada na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. Jej celem nie jest jedynie prezentacja i sprzedaż asortymentu, ale także gwarantowanie użytkownikom zadowolenia z zakupów i zachęcenie do dokonania ich ponownie. To dzięki intuicyjnej, prostej i przyjaznej użytkownikowi platformie jednorazowi klienci stają się systematycznymi, którzy z przyjemnością polecą sklep swoim znajomym. Z tego względu już od samego początku zakładania serwisu, trzeba zwrócić uwagę na jego odpowiednie dostosowanie. Z kolei w przypadku unowocześniania istniejącej już platformy warto przyjrzeć się funkcjom, które sprawią, że dokonywanie zakupów i cała związana z tym obsługa jest dużo łatwiejsza niż wcześniej. 

Tego typu strategie zastosowaliśmy podczas prac nad platformą ŚWIATŁOLUX. Przede wszystkim postawiliśmy na dodanie nowych funkcjonalności, które z perspektywy klienta ułatwiają nawigację i orientację w asortymencie firmy, a właścicielom serwisu gwarantują posiadanie w pełni nowoczesnej i przynoszącej zyski platformy. Zobacz, na czym polegają wdrożone zmiany i jakie są efekty naszej pracy!

Zmiany wprowadzone na platformie ŚWIATŁOLUX 

Wprowadzanie jakichkolwiek zmian w obrębie serwisu e-commerce należy poprzedzić staranną analizą. Warto dokładnie sprecyzować oczekiwania i wyznaczyć punkty, które są najbardziej istotne. W przypadku platformy ŚWIATŁOLUX postawiliśmy przede wszystkim na poprawę User Experience klientów sklepu. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ od niej w dużej mierze zależy, czy klient dokona zakupu akurat w danym sklepie. Jeśli dana platforma e-commerce nie będzie miała najnowocześniejszych funkcji, istnieje duże ryzyko, że klienci przerzucą się na oferty konkurencji. Od czego zaczęliśmy zmiany?

Możliwość rejestracji konta B2B

Odbiorcy sklepu ŚWIATŁOLUX.PL to nie tylko klienci indywidualni z sektora B2C. Wśród nich znajdują się także przedsiębiorcy (sektor B2B), którzy wymagają zdecydowanie innego podejścia. Aby więc ułatwić firmom dokonywanie zakupów, postanowiliśmy wprowadzić możliwość rejestracji konta B2B. Posiada ono oddzielne oznaczenie w stosunku do kont dla sektora B2C. Co więcej, korzystając z niego, użytkownik ma możliwość wyboru kontaktu telefonicznego z zaznaczeniem, że pracownicy sklepu mają się z nim skontaktować. Ułatwia to finalizowanie transakcji, w których w grę wchodzą często obszerne zamówienia. 

Produkty gratisowe 

Gratisy to produkty, które otrzymuje się za darmo podczas kupowania innych produktów. Są sposobem na doskonałą promocję marki, a co więcej często przyciągają klientów, którzy, tak jak wszyscy, lubią dostawać prezenty. Aby zastosować ten mechanizm na platformie ŚWIATŁOLUX.pl, wprowadziliśmy rozwiązanie umożliwiające wybór gratisu przez klienta po przekroczeniu określonej wartości zamówienia. Funkcjonalność polega na tym, że cena zawiera stworzenie nowego typu produktu wraz z jego przypisywaniem w panelu administracyjnym. Gratis jest więc powiązany z kwotą zamówienia, a nie z produktem. Taka forma z pewnością przynosi radość klientom, którzy oprócz zakupionego przedmiotu dostają także prezent.

Moduł video w galerii na karcie produktu

Przed ostatecznym dokonaniem zakupu osoby kupujące w sieci często przeprowadzają dokładny research wybranych przedmiotów. Porównują, czytają opinie, porównują parametry, oglądają zdjęcia i wreszcie filmiki! Te ostatnie są szczególnie ważne w nowoczesnym podejściu do handlu, gdzie klient jak na dłoni może obejrzeć wybrany produkt. Z tego powodu na platformie e-commerce ŚWIATŁOLUX stworzyliśmy możliwość zapisywania filmików z YouTube w panelu administracyjnym, a następnie odtwarzania ich w galerii na karcie produktu. Klient, przeglądając produkt, może więc obejrzeć, jak zaprezentowano go w materiale video, czyli jak wygląda w rzeczywistości. 

Kalendarz, czyli licznik darmowej dostawy 

Znaczna część klientów chętniej dokonuje zakupów, jeśli ma możliwość skorzystania z darmowej opcji wysyłki. Mimo że często kwoty dostawy nie są wygórowane, możliwość oszczędzenia nawet kilku złotych robi dużą różnicę w podejmowaniu decyzji o wyborze sklepu. Aby zachęcić potencjalnych klientów, w serwisie ŚWIATŁOLUX wdrożyliśmy kalendarz umożliwiający sprawdzenie, w jakie dni klient może liczyć na darmową dostawę. Co więcej, rozwiązanie to pozwala usługodawcy wyłączyć konkretne dni z licznika do darmowej dostawy, a także rozbudować możliwość obsługi świąt. Takie funkcjonalności ułatwiają wykonywanie obowiązków pracownikom sklepu oraz zwiększają komfort dokonywanych przez klientów zakupów. 

Obsługa produktów wielkogabarytowych

Składane w sklepach zamówienia często różnią się między sobą gabarytem. W związku z tym kurierzy pobierają różnej wysokości opłaty za transport towarów. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku platformy ŚWIATŁOLUX.PL, dlatego też wprowadziliśmy opcję obsługi produktów wielkogabarytowych. Polega ona na tym, że w zależności od rozmiarów i ciężkości produktów dopasowywana jest odpowiednia metoda oraz cena dostawy. Dzięki temu klient wie, za co dokładnie uiszcza opłatę i nie ma wątpliwości w związku z zasadnością kwoty pobieranej za przesyłkę. 

Nawigacja – Breadcrumbs 

Na każdej stronie, a szczególnie w serwisach sprzedażowych, bardzo istotna jest łatwa i intuicyjna nawigacja. Klient poruszający się po poszczególnych podstronach i oglądający rozmaite produkty, czasem tą samą ścieżką chce wrócić do poprzedniej interesującej go kategorii. Dzięki breadcrubs zyskuje taką możliwość. W jaki sposób? Na listingu oraz na karcie produktu widoczne są breadcrumbs, które podpowiadają użytkownikowi, w której kategorii produktów się znajduje. Dzięki temu, jeśli zechce za jakiś czas wrócić do przeglądanych przedmiotów, bez problemu będzie wiedział, gdzie ich szukać. 

Centrum wiedzy – blog 

Wspomnieliśmy wyżej, że ostateczny wybór produktów zazwyczaj poprzedzony jest dogłębnym researchem użytkownika. Dotyczy to różnego rodzaju produktów i niezależnie od ich gabarytów, czy ceny, współcześni klienci lubią dokonywać świadomego wyboru. Z tego względu warto w ramach serwisu zająć się prowadzeniem bloga. Pomaga on budować wizerunek eksperta, publikowane systematycznie artykuły wzbudzają zainteresowanie użytkowników i przyciągają ich uwagę, a co więcej – niejednokrotnie pomagają przy wyborze produktów i inspirują do zakupów. Merytoryczne i nasycone wiedzą artykuły z pewnością przyniosą zwrot w postacie zwiększonej liczby klientów. 

Zaawansowane rabatowanie

Otrzymywanie rabatów podczas zakupów to kolejny aspekt zwiększający zadowolenie klientów z kontaktu z dana marką. Dzięki różnego rodzaju obniżkom klienci mają poczucie, że firmie na nich zależy. Wprowadzając zmiany na platformie ŚWIATŁOLUX.PL, zadbaliśmy więc o opcję zaawansowanego rabatowania, czyli możliwości udzielania różnej wysokości rabatów. Nadawanie zniżek w wysokości 5%, 10%, 15% i więcej procent jest zależne od wartości zamówienia danego produktu i można w łatwy sposób ustalić je w panelu administracyjnym. 

Udoskonalanie i rozwój platform zakupowych to bardzo satysfakcjonujący proces zarówno dla właścicieli platform i ich klientów, jak i dla osób wprowadzających zmiany. Dzięki tego typu wdrożeniom można zaobserwować realny wzrost zysków, a przez to satysfakcję użytkowników. Dobrze funkcjonująca, nowoczesna platforma e-commerce to pierwszy krok do sukcesu, a wprowadzanie korzystnych zmian stanowi etap ciągłego rozwoju, bez którego firma po jakimś czasie popadłaby w stagnację. Jeśli zależy Ci na rozwoju własnej platformy, skontaktuj się z nami. Wspólnie z pewnością znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

 

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: