Pimcore: Najlepsze dodatki do programu

14.03.2019 Angelika Siczek

PIM, czyli z języka angielskiego Product Informational Management, oznacza zarządzanie informacją produktową. System PIM jest najczęściej realizowany za pomocą aplikacji biznesowej. Umożliwia ona administrowanie różnymi kanałami informacji produktowych, tak aby dostęp do nich znajdował się w jednym miejscu bez konieczności wielokrotnego wprowadzania danych do innych systemów IT. Do realizacji projektów PIM, a także do systemów zarządzania treścią (CMS) w e-commerce, często wykorzystuje się Pimcore. To potężna i uniwersalna platforma, która jest wiodącym oprogramowaniem na rynku systemów zarządzania danymi produktowymi. Jeśli zdecydujesz się na wdrożenie Pimcore, warto wyposażyć go w dodatkowe wtyczki, umożliwiające budowanie integracji, usprawniania obiegów pracy, a także do ułatwiania wielu innych czynności. Sprawdź listę dodatków i dowiedz się, który będzie dla Ciebie najlepszy.

CoreShop

Typ: e-Commerce

CoreShop to ramowa wtyczka do systemu Pimcore, która umożliwia stworzenie podstawowej witryny sklepu e-commerce. Cechuje się bardzo szybką instalacją dzięki narzędziu composer, a przede wszystkim potrafi zaktualizować wszystkie dostępne bazy danych bez potrzeby wydawania więcej niż dwóch poleceń. Jest niezwykle intuicyjnym oprogramowaniem. Domyślnie zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do umożliwienia klientom zakupów w Twoim sklepie online. Obsługę koszyka, zamówień, wysyłki, wielorodzajowego asortymentu, przedstawienia oferty, cen i innych potrzebnych usług. Ponadto wtyczka CoreShop może być rozszerzana o inne niezbędne aspekty. Po zakończeniu instalacji wtyczki, rozważ dodanie dostawcy płatności takiego jak PayPal.

ImportDefinitions dla Pimcore

Typ: intergacje

Importowanie danych z CSV/JSON/XML do programu często bywa problematyczne. Aby rozwiązać ten problem powstała specjalna wtyczka ImportDefinitions. Umożliwia ona integrację danych oraz ich import na platformę. Jeśli Twój klient chce samodzielnie importować potrzebne rzeczy, ten dodatek Pimcore jest stworzony właśnie dla Ciebie. Pozwoli Ci na zdefiniowanie importu obiektów za pomocą przyjemnego GUI (ang. graphical user interface, czyli graficznego interfejsu użytkownika) i ponownego uruchomienia importów, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba.

ProcessManager

Typ: uniwersalny (wielofunkcyjny)

Wtyczka ProcessManager to pakiet, który dodaje graficzny interfejs użytkownika (GUI) do panelu administratora, tak aby pomóc Ci uruchamiać i monitorować zadania w tle Twojego Pimcore. Dzięki temu dodatkowi łatwo wdrożysz swoje własne procesy oraz wygenerujesz potrzebne raporty. Opatrzony paskiem postępu, zwizualizuje Ci etap wykonywanej operacji.

WorkflowGui

Typ: przepływ pracy Pimcore

Dodatek WorkflowGUI to pakiet, który definiuje przepływy pracy Pimcore w trybie graficznym. Ponadto wtyczka ta została ostatnio wzbogacona o narzędzie do sprawdzania jej statusu przepływu pracy – Workflow Management. Dlatego też wszystkie działania pozostają pod Twoją ścisłą kontrolą. Workflow Management zapewnia Ci konfigurację wielu przepływów pracy na poszczególnych elementach programu, w tym: zasobach, dokumentach i obiektach danych. Wszystko to w celu obsługi procesów konserwacji danych, cykli życia poszczególnych elementów oraz wielu innych niezbędnych procesów.

zwiększanie zysku z Pimcore

Workflow dashboard

Typ: przepływ pracy Pimcore

Pimcore-workflow-dashbord zapewnia widok tablicy pokazujący przepływy pracy całego narzędzia. Dzięki temu możesz podglądać wszystkie działania w jednym miejscu, a także zaobserwujesz przyporządkowanie poszczególnych przepływów pracy do konkretnych operatorów systemu. Musisz być jednak czujny. Mimo, że Pimcore-workflow-dashboard dobrze współdziała z Pimcore 5, dla wersji Pimcore 5.5 powinien zostać odpowiednio skorygowany.

Narzędzie clipboard do Pimcore

Typ: uniwersalny

Pakiet Clipboard jest narzędziem na kształt schowka. Oferuje Ci możliwość odkładania i segregowania Twoich obiektów do osobnych „schowków”, czyli specjalnych obszarów. Następnie możesz wykonywać działania tylko na wybranych i oddzielonych obiektach. Bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w strukturze całego Twojego projektu.

Dev kit

Typ: uniwersalny

Pimcore-devkit to bogaty zestaw narzędzi pomagających i ułatwiających tworzenie aplikacji Pimcore. Przeznaczony jest do zawijania klas Pimcore, aby umożliwić bezproblemowe korzystanie z nich. Oferowane przez wtyczkę narzędzia są proste w obsłudze, a dodatkowo często pojawia się potrzeba, aby ich użyć.

Dodatek do trackowania użytkowników

Typ: kontrola administratora

Dodatek Pimcore5-user-tracking to nic innego, jak narzędzie pozwalające Ci śledzić ruchy użytkownika w witrynie. Jest potężną wtyczką GDPR. Jej działanie polega na przechwytywaniu wszystkich próśb i żądań po stronie panelu administracyjnego. A następnie na zapisywaniu ich do bazy MangoDB. Dodatek zapamiętuje wszystkie pojawiające się żądania oraz pomaga w ich natychmiastowej weryfikacji.

Pimcore: narzędzie Capistrano

Typ: wdrożenie

Capistrano to narzędzie open-source do uruchamiania skryptów na wielu serwisach. Jego głównym zastosowaniem jest wdrażanie aplikacji internetowych. Pozwala automatyzować proces tworzenia nowej wersji aplikacji dostępnej na jednym lub wielu serwerach internetowych. W przypadku wtyczki Capistrano do Pimcore 5 wspomaga rozpoczęcie działania platformy. Obsługuje uruchomienie skryptów i wykonywanie arbitralnych zadań. Zawiera także zestaw domyślnych przepływów wdrażania pracy.

Dowiedz się też, jak PIM zwiększa zyski w e-Commerce!

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: