7 najlepszych darmowych dodatków Magento

24.09.2012 Angelika Siczek
zmiany w Magento 2.4

Poniżej przedstawiam listę 7 najbardziej przydatnych spośród setek darmowych dodatków do sklepów Magento. Oczywiście lista ma charakter subiektywny i jest pomocą dla osób, które w sposób profesjonalny chcą zająć się budową sklepów opartych o platformę Magento.

1. Magento Developer Toolbar

Dodatek niezbędny dla każdego developera Magento. Pozwala w szybki i prosty sposób włączyć ścieżki do plików odpowiedzialnych za wyświetlanie danego elementu Magento. Dzięki niemu szybko i bez problemów znajdziesz odpowiednie pliki, które należy edytować.

2. Easy CMS/Block – Free Verison

Dodatek Easy CMS pozwala na dodanie dowolnego kodu HTML do wybranej pozycji na stronie Magento jak np teksty, banery, ogłoszenia, zdjęcia, muzykę lub wideo. W darmowej wersji dodatku istnieje osiem predefiniowanych pozycji.

3. Blog Extension

Moduł pozwala na tworzenie kategorii oraz artykułów podobnie jak na blogu. Równocześnie pozwala użytkownikom na dodawanie komentarzy. Warto zauważyć, iż moduł wspiera generowanie przyjaznych adresów do tworzonych artykułów.

4. Free Quick Conatac

Moduł pozwala na łatwe wysłanie wiadomości do administratora portalu poprzez rozwijany z boku ekranu formularz, bez konieczności wchodzenia na dodatkowe podstrony.

5. Exploded Menu

Niezwykle przydatny moduł w momencie kiedy nasze menu sklepowe jest znacznie rozbudowane. Domyślnie magento pozwala na wyświetlanie jednokolumnowej listy podkategorii, moduł modyfikuje natomiast tą funkcjonalność pozwalając na wyświetlenie podmenu w kilu kolumnach.

6. Easy Tab

Bardzo prosty w użyciu moduł. Jego funkcjonalność sprowadza się do umożliwienia w łatwy sposób dodania dodatkowych tabów z informacjami do karty produktu.

7. Fooman Speedtester

Zadaniem modułu jest przyspieszenie działania Magento. Jak wiadomo Magento jest oprogramowaniem dość wymagającym odnośnie szybkości działania serwera. Dzięki temu modułowi można znacznie przyspieszyć działanie sklepu. Sedno jego działania sprowadza się do kompresowania i cashowania kodu JavaScript oraz CSS.

Przy instalacji wszystkich powyższych modułów należy zachować szczególną ostrożność i koniecznie zrobić bakcup plików oraz bazy.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: