Innowacje od Adobe: Developer App Builder nadchodzi

07.10.2021 Mateusz Rabiega
adobe magento news developer app builder

Jeśli jesteś developerem lub Project Managerem i wiesz jaka presja kryje się za dostarczeniem wdrożenia eCommerce na czas, na pewno zainteresuje Cię najnowsze narzędzie Adobe Developer App Builder.

Czym jest Adobe Developer App Builder?

Twoja aplikacja stworzona z Adobe Commerce została wypuszczona na środowisko produkcyjne. Spełniała swoje zadanie znakomicie, ale po pewnym czasie wymagania Twoich klientów się zmieniły. Chcesz się upewnić, że nie odejdą od Twojej marki w poszukiwaniu innej, która szybciej odpowie na ich oczekiwania? W takim razie potrzebujesz wykonać integrację pozwalającą na dostosowanie się do nowych wytycznych rynku. Adobe Developer App Builder to narzędzie, które ma pomóc w integrowaniu istniejących struktur eCommerce’u z nowymi modułami i autorskimi aplikacjami.

Funkcje Adobe Developer App Buildera

App Builder ma również sprawić, aby developerzy mogli budować bardziej zaawansowane rozwiązania eCommerce’owe szybciej i sprawniej. Narzędzie pomoże w „rozciąganiu” funkcjonalności w obszarach User Experience, Core Services, i Middleware.

User Experience – możliwość rozszerzenia funkcji w tym obszarze daje developerom kontrolę nad elementami UX. W ich skład wchodzą m.in. customowe dashboardy pokazujące wyniki sprzedaży, czy interfejs użytkownika pozwalający na prezentacje statystyk danych. Dzięki rozszerzalności jaką oferuje App Builder, developerzy mogą dostosować rozwiązania UX-owe do wymagań klienta. Dotyczy to także tworzonych storefrontów, aplikacji back-office’owych i innych cyfrowych modułów.

Core Services – „rozciągalność” w tym obszarze pozwala developerom zmieniać workflow systemu z autorskimi customizacjami i rozszerzeniami.

Middleware – opcja ta na razie jest dostępna tylko dla Adobe Experience Managera i pozwala ona na połączenie go z systemami backendowymi Twojej aplikacji za pomocą autorskich połączeń. W ten sposób App Builder może funkcjonować jako framework łączeniowy, który developerzy mogą używać do podstawy budowy dalszych rozszerzeń.

Natywne przetwarzanie w chmurze

Aby umożliwić wykorzystanie zaawansowanych funkcji platformy App Builder, Adobe postawiło na elastyczność modularną dostępną dzięki użyciu podejściu chmury. Jako developer będziesz miał dostęp do narzędzi typu CLI, bibliotek SDK, zdolności przyłączania backendu i innych funkcjonalności. Dodatkowo platforma będzie działała na licencji Open Source, a jej funkcje będą łatwe do integracji z resztą rozwiązań produkowanych przez Adobe.

Program Trial platformy

Platforma jest już dostępna dla użytkowników Adobe Experience Manager – developerzy Adobe Commerce muszą jeszcze poczekać na dołączenie jej do dostępnych narzędzi. Jednak ci najbardziej niecierpliwi nie muszą czekać. Jeśli jesteś klientem Adobe Experience Cloud, możesz zaaplikować i wziąć udział w programie trialowym platformy.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: