Jak Magento pomoże ci w transformacji cyfrowej Twojego biznesu?

17.05.2022 Angelika Siczek
jak-magento-pomoze-ci-w-transormacji-biznesu

Transformacja cyfrowa to jedno z najważniejszych określeń, jakie branża IT od jakiegoś czasu wymienia przez wszystkie przypadki. Firmy na całym świecie transformują swoją działalność, aby była ona w pełni scyfryzowana i wykorzystywała dostępne dane. Jest wiele technologii i rozwiązań, które ułatwiają to złożone zadanie. Pośród wielu, chmura pełni główną rolę. Dzisiaj pokażemy Ci, jak Magento (obecnie Adobe Commerce), platforma chmurowa e-commerce dostarczana przez Adobe, może Ci pomóc z transformacją cyfrową Twojej firmy.

Zanim przejdziemy do platformy Adobe, porozmawiajmy o samej transformacji cyfrowej. Mówiąc krótko, to proces, którego celem jest digitalizacja Twojej firmy, tak aby jej model biznesowy, procedury i wykorzystywane technologie i rozwiązania były dostosowane do potrzeb świata cyfrowego. Firmy, które przeszły transformację cyfrową, mogą działać 24/7, z dowolnego miejsca na świecie. Wynika to z tego, że przynajmniej w jakiejś mierze, są one oparte na chmurze. Po transformacji cyfrowej nie musisz inwestować w infrastrukturę IT, która będzie się znajdować w Twojej firmie. Wszystko jest przechowywane i przetwarzane online.

Korzyści wynikające z cyfrowej transformacji

Dzisiaj transformacja cyfrowa to niemal konieczność, jeśli chcesz skalować biznes i pozostawać konkurencyjnym na rynku. Jakie są główne korzyści tej zmiany?

 • Efektywność kosztowa: firmy działające w chmurze mogą oszczędzić dużo pieniędzy na inwestowaniu i utrzymywaniu infrastruktury IT. Nie ma prawie żadnych kosztów na start, a wszystko jest oparte na Twoim bieżącym zapotrzebowaniu.
 • Elastyczność: z chmurą wykorzystujesz dokładnie tyle zasobów i technologii, ile potrzebujesz. Nie musisz utrzymywać na siłę przestrzeni lub przepustowości, które nie są Ci potrzebne, a za które już zapłaciłeś.
 • Niezawodność: ogólnie rzecz biorąc, chmura to bezpieczne i odporne środowisko dla Twoich zasobów. Nie musisz się też martwić cyberbezpieczeństwem, bo to zapewnia operator chmury, z której korzystasz. 
 • Skalowalność: po transformacji cyfrowej możesz prowadzić firmę 24/7 z dowolnego miejsca na świecie. Do wszystkiego masz łatwy dostęp przez zwykłą przeglądarkę internetową. Firmy wykorzystujące chmurę, dają się łatwo skalować i rosną szybciej od konkurencji, która nie korzysta tej technologii.

Jak widzisz, cyfryzacja biznesu jest po prostu opłacalna. Zobaczmy teraz, jak Adobe Commerce może pomóc Ci z tym zadaniem.

Magento/Adobe Commerce – nie tylko platforma e-commerce

W oczach wielu Magento to po prostu kolejna platforma e-commerce – przydatna sklepom internetowym, ale tylko im. To tylko częściowo prawda. Dzisiaj Adobe Commerce to kompleksowa platforma chmurowa, która pozwala robić znacznie więcej, niż tylko zarządzać sklepem internetowym. Po pierwsze, Adobe Commerce oferuje tysiące różnych wtyczek i rozszerzeń, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Ale co więcej, ta platforma daje Ci dostęp do całego ekosystemu Adobe. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

EKOSYSTEM ADOBE

Jak już wspomnieliśmy, Adobe oferuje rozbudowany ekosystem składający się z różnych rozwiązań i platform. Oto one:

 • Analytics: to zaawansowane rozwiązanie umożliwiające analizę danych, a nawet przewidywanie różnych scenariuszy. Z Adobe Analytics możesz łatwo łączyć i analizować dane z różnych miejsc i źródeł.
 • Target: oferuje personalizację i testy (np. A/B). Z pomocą Targetu możesz personalizować i optymalizować każdy element swojej strony albo oferty i dostosowywać je do potrzeb klientów. Co więcej, jest też opcja wykorzystująca AI, która ułatwia osiąganie lepszych rezultatów. Target pozwoli Ci wdrożyć personalizację z prawdziwego zdarzenia!
 • Experience Manager: to system służący do zarządzania zasobami i treściami online. Udostępnia zaawansowane narzędzie do tworzenia i dostarczania treści dla różnych grup odbiorców i w różnych kanałach. Pozwala też budować responsywne formularze online. Zobacz, jak z pomocą Experience Managera będziesz mógł budować spersonalizowane strony internetowe: 
 • Sign i Creative Cloud: firmy cyfrowe muszą też świetnie wyglądać. Dlatego Adobe daje Ci dostęp do usługi zwanej Creative Cloud. To platforma online, która zawiera ponad 20 narzędzi do designu (webowego i graficznego). Z ich pomocą stworzysz dosłownie dowolny element graficzny, jakiego potrzebujesz. A co z Sign? To także bardzo przydatne rozwiązanie, które umożliwia podpisywanie dokumentów online przy pomocy podpisu elektronicznego.

 

Podsumowanie: Adobe Commerce pomoże Ci z cyfrową transformacją Twojej firmy

Musimy to powiedzieć otwarcie: tak, Adobe Commerce powstało z myślą o sklepach internetowych. Ale dzięki tej platformie, możesz mieć dostęp do całego środowiska Adobe, a to już coś więcej. Z pomocą Adobe, możesz sprawić, że Twoja firma będzie scyfryzowana, a wszystkie jej zasoby, usługi i rozwiązania – w pełni dopasowane do świata online. 

Jeśli potrzebujesz pomocy z transformacją cyfrową Twojej firmy, służymy pomocą! W Global4Net wspieramy klientów w realizacji procesów i zmian niezbędnych do funkcjonowania w chmurze. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: