Magento Enterprise – płatna wersja platformy

08.02.2013 Angelika Siczek
koniec wsparcia akeneo 4.0 i nowości w wersji 5.0

Obok powszechnie używanej wersji Magento Community istnieje również płatna wersja platformy – Magento Enterprise, oferujące wiele przydatnych i rozbudowanych funkcjonalności, znacznie wspomagających sprzedaż w sklepie internetowym. Roczna licencja płatnej wersji Magento zaczyna się już od 14 420$. W cenie oprócz licznych dodatkowych narzędzi marketingowych i sprzedażowych mamy również pomoc i wsparcie techniczne z zespołu Magento, większe bezpieczeństwo i skalowalność działania sklepu, mobilną wersję napisaną w HTML 5 a także wiele dodatkowych funkcjonalności.

Magento Enterprise – narzędzia marketingowe

Segmentacja klientów – pozwala na podział klientów choćby na cechy demograficzne takie jak miejsce zamieszkania, wiek, zachowania sprzedażowe. Dodatkową zaletą jest możliwość do skategoryzowania użytkowników, którzy po raz pierwszy odwiedzili naszą stronę i wystosowanie do nich specjalnej oferty sprzedażowej, podnosząc jednocześnie współczynnik konwersji.

SEO optymalizacja – możliwość ustawienia przyjaznych adresów, auto generująca się mapa strony i mapa dla Google oraz możliwość przypisania dowolnych danych meta dla strony kategorii oraz produktu.

Targetowane promocje – Magento Enterprise umożliwia włączenie na stronie specjalnych opisów, promocji lub cen dla odpowiednich segmentów klientów. Umożliwia również wysłanie newslettera do tych grup.

Dowolne kupony – możliwość zarządzania i monitorowania użycia kuponów wraz z generowanie odpowiednich raportów.

Ocenianie i komentarze – Magento Enterprise umożliwia dawanie nagród osobą które umieszczą link do produktów np. w portalach społecznościowych lub podzielą się wiadomością o produkcie z przyjaciółmi.

Magento Enterprise – łatwiejszy proces zakupowy

Wyszukiwarka – każdy kto kiedykolwiek wdrażał sklep Magento wie, iż standardowa wyszukiwarka w tym systemie to jeden z jego najsłabszych punktów. W Magento Enterprise mamy do dyspozycji znacznie ulepszoną wyszukiwarkę, pozwalającą na konfigurowanie podpowiedzi czy synonimów i poprawianie szybkości oraz jakości wyszukiwania.

Użycie plików cookies – Magento Enterprise pozwala na przełączanie się użytkownika pomiędzy urządzeniami poprzez użycie długoterminowych plików cookies.

Inne funkcjonalności Magento Enterpise

Nagrody za punty dla użytkowników – administratora ma możliwość stworzenia programu lojalnościowego dal klientów w zamian za różnorakie podjęte działania (rejestracje, pisanie komentarzy, polecanie znajomym i inne).

Prywatna sprzedaż – możliwość stworzenia specjalnej strony z dostępem dla wybranych użytkowników wraz z możliwością zakupu towarów po niższych cenach. Administrator ustawia kiedy sprzedaż może się rozpocząć i zakończyć (na stronie istnieje możliwość użycia specjalnego licznika).

Automatyczne przypomnienia e-mail – możliwość ustawienia automatycznych e-maili dla różnych sytuacji np w przypadku porzuconego koszyka lub długo pozostawionej listy życzeń (możliwość ustawienia różnych parametrów – częstotliwości, ilości, itp.).

Listy życzeń – możliwość dzielenia się listami życzeń ze znajomymi.

Listy prezentów – użytkownicy mogą tworzyć listy prezentów, które następnie mogą zostać dla nich kupione przez znajomych lub rodzinę.

Karty podarunkowe – możliwość nabycia wirtualnych kart podarunkowych w oparciu o wpłaconą na konto sklepu kwotę.

Magento Enterpise – jeszcze więcej

Wersja Enterprise jest w stanie bez większych problemów obsłużyć nawet najbardziej rozbudowane katalogi produktów oraz tysiące użytkowników jednocześnie. Architektura sklepu jest tak zbudowana, iż pozwala na obsłużenie dziesiątek tysięcy transakcji na godzinę. Pozwala również na testy nowych kategorii i produktów zanim zostaną jeszcze pokazane innym użytkownikom w sklepie. Jedna licencja pozwala na obsługę wielu sklepów na niezależnych stronach w ramach jednej instalacji (multistore).

Więcej o funkcjonalności Magento Enterprise można znaleźć na stronie: magentocommerce.com/product/enterprise-features

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: