Magento Innovation Labs łączy siły z Amazon Web Services (AWS)

21.05.2020 Angelika Siczek
Dłoń trzymająca trzy drewniane klocki symbolizujące pomysły

Doskonałe pomysły często rodzą się podczas burzy wielu mózgów. Podobnie jest z wielkimi przedsięwzięciami, które powstają przez połączenie sił dwóch lub większej ilości gigantów. Korzystając z takiego typu doświadczeń, dwie znaczące firmy IT postanowiły pójść śladami sukcesu – Magento Innovations Lab rozszerza swoje dotychczasowe relacje z Amazon Web Services. Wychodząc poza współpracę w rozwiązaniach chmurowych, powiększa szeregi społeczności programistów. Firma podkreśla ogromną radość z możliwości zaproszenia do współpracy programistów oraz partnerów do wspólnego tworzenia nowych możliwości Magento poprzez łączenie innowacji AWS z propozycjami Innovation Labs.

Magento Innovation Labs łączy siły z AWS

Jak będzie wyglądać współpraca Magento Innovation Labs z Amazon Web Services?

Warto podkreślić szczególne znaczenie technologii we współczesnym handlu. To właśnie ona napędza wszelkiego rodzaju zmiany i innowacje we wszystkich jego aspektach. Bez nowo tworzonych rozwiązań znaczna część firm e-commerce nie byłaby w stanie sprawnie funkcjonować i swoje działania opierałaby na przestarzałych systemach IT.

Jak zapowiada się współpraca pomiędzy dwoma znaczącymi firmami w branży technologiczno-handlowej? Ze swojej strony Magento Innovations Lab przedstawia prace twórcze opracowane przez globalną społeczność Magento w celu promowania wczesnych wdrożeń technologii na platformie Magento e-commerce. Od merchandisingu, przez obsługę klienta, aż po proces płatności i wszystkie inne istotne punkty styku z klientem. Wprowadzane innowacje umożliwiają rozwijającym się biznesom sprzedażowym dostarczanie swoim klientom wyjątkowych rozwiązań z zakresu handlu detalicznego online. Z kolei Amazon Web Services dysponuje szerokim gronem doświadczonych specjalistów, którzy z entuzjazmem podejmą się współpracy nad rozwijaniem platformy Magento i doskonaleniem jej w każdym calu. Społeczność ta ma za sobą długą historię, co jeszcze bardziej pociąga firmę Magento do odpowiedzialności za dostarczenie wyjątkowych produktów. A co więcej obliguje ją do zaszczepiania kultury innowacji i zapewniania podstawy do przewidywania, odkrywania i wdrażania satysfakcjonującego User Experience klientów, które przełoży się na generowanie zysków i znaczne zwiększenie zysków korzystających z platformy sprzedawców.

Z jakich usług Amazon skorzystają programiści Magento?

Wśród usług oferowanych przez Amazon znajduje się wiele kuszących opcji. Dzięki połączeniu sił Magento będzie więc mogło wykorzystać:

 – Wizualne wyszukiwanie za pomocą AWS Rekognition. To nieskomplikowany i łatwy w użyciu interfejs API, który potrafi szybko przeanalizować dowolny plik wideo przechowywany w Amazon S3.

– Usługi Machine Learning (ML). Ułatwią one programistom, nawet bez wcześniejszego doświadczenia z ML, tworzenie w Amazon Personalize indywidualnych rekomendacji dla klientów w ich własnej aplikacji. Co więcej, pozwolą także na łączenie danych szeregów czasowych z dodatkowymi zmiennymi w celu przeprowadzania prognoz z użyciem Amazon Forecast.

– Handel głosowy (Voice Commerce) z niezwykłymi umiejętnościami asystenta Alexa. Dzięki temu będzie można wyszukiwać głosowo produkty, porównywać je między sobą, sprawdzać status zamówienia i wykonywać inne operacje potrzebne podczas zakupów w internecie.

Co jeszcze zaoferuje współpraca?

Niezależnie od tego, czy jest się początkującym programistom, który buduje swoją pierwszą aplikację AWS, czy chce się poszerzyć swoje umiejętności, zagłębić się w dokumentację techniczną lub podzielić się pomysłami, dzięki współpracy dwóch firm, jako programista Magento zyskuje się większy dostęp do:

– Przewodników dla programistów, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy (https://aws.amazon.com/developer/).

– Darmowych kont programistycznych AWS dla zarejestrowanych partnerów lub programistów społeczności.

– Stałe wsparcie techniczne, które pomoże rozwiązać każdy napotkany problem.

– Hostowane godziny pracy (Hosted office hours).

Dlaczego połączenie sił Magento i AWS się opłaca?

Partnerstwo Magento Innovations Lab z Amazon Web Services jest naturalnym postępem we wspieraniu programu przez społeczność programistów, której celem jest także promowanie wprowadzania ciągłych innowacji na platformie sprzedażowej Magento Commerce. Społeczność Magento i AWS jest mocno ekspansywna, pełna pasji, a przede wszystkim nieustannie dąży do poprawy jakości zakupów online zarówno dla samych sprzedawców, jak i ich klientów, niezależnie od wielkości prowadzonych biznesów. Z tego powodu na połączeniu sił skorzystają nie tylko same firmy, które zyskają wzajemne wsparcie, ale przede wszystkim korzystający z ich usług przedsiębiorcy.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: