Magento Open Source: Page Builder w wersji Community

03.08.2021 Mateusz Rabiega
magento open source page builder

Adobe dodaje Page Builder do pakietu Magento Open Source Community. Narzędzie, które dotychczas było częścią arsenału Adobe Commerce, od teraz będzie dostępne także w darmowej wersji platformy e-Commerce.

Czym jest Page Builder?

Page Builder jest rozszerzeniem dostarczonym przez Magento. Jest to edytor typu WYSIWYG (what you see is what you get). Oznacza to, że opiera się na metodologii drag-and-drop, która umożliwia kreowanie stron, podstron i ich elementów za pomocą przeciągania odpowiednich opcji z menu kreowania.

widok menu page buildera w magento

Jakie funkcje pojawią się w Magento Open Source z Page Builderem?

Jeśli kiedykolwiek miałeś kontakt z oprogramowaniem CMS, od razu odnajdziesz się w Page Builderze. Kreacja stron z jego pomocą nie wymaga znajomości programowania. Jeśli jednak umiesz i chcesz dodać nowe funkcje lub elementy za pomocą kodu, nic nie stoi na przeszkodzie. Oprócz opcji przeciągnij i upuść umożliwiającej proste konfigurowanie Twoich projektów, Page Builder pozwala również na:

 • podgląd live – już na etapie edytowania Twojej strony masz możliwość zobaczenia jak będzie wyglądała z perspektywy klienta,
 • dodatkowe edytory – po dodaniu elementów masz opcję wprowadzenia i edytowania ich treści według swojego uznania. Wszystko bez wpisania ani jednej linijki kodu.

Możliwości rozbudowy funkcji wewnątrz Page Buildera

Wcześniej pisaliśmy o rozszerzaniu funkcji i dodawaniu nowych opcji do narzędzi wbudowanych w interfejs Page Buildera. Jeśli jesteś programistą, możesz wiedzieć o pewnych ograniczeniach związanych z narzędziami WYSIWYG. Dobrą wiadomością jest to, że Magento zezwala na rozbudowę istniejących narzędzi, a także tworzenie całkowicie nowych trybów kreowania treści w Twoich projektach. Proces przygotowania jest dostępny na stronie dokumentacji Magento.

Bez wątpliwości udostępnienie Page Buildera w wersji Magento Open Source Community pozwoli większej liczbie sprzedawców na szybsze i bardziej kontrolowane wprowadzanie zmian do ich storefrontów. Może to być odpowiedzią dla tych, którzy po konsolidacji Adobe Commerce, obawiali się początku zaniedbywania wersji Community platformy e-Commerce. Jak widać Adobe na ten moment nie planuje „uśmiercania” darmowej edycji Magento. Czy Page Builder to pierwsze z wielu rozszerzeń, które będzie dostępne dla użytkowników Open Source? Możliwe, pozostało nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejny krok Adobe.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: