Magento stawia na B2B poprzez przejęcia nowych technologii

04.06.2020 Angelika Siczek
ucisk dłoni dwóch mężczyzn

Co jest głównym wyróżnikiem Magento Commerce? To z pewnością społeczność tworząca swoisty ekosystem, składający się z partnerów i programistów, którzy wspierają i stale rozszerzają platformę sprzedażową. Dzięki takiej konfiguracji pracy narzędzie jest rozwijane o nowe funkcje, a samych pomysłodawców można nazwać motorem innowacji, ponieważ to często z ich inicjatywy pojawiają się plany wprowadzania kolejnych rozwiązań, znacząco ułatwiających pracę w sprzedaży online.

Do jednych z innowatorów można z pewnością zaliczyć firmę Accorin – oddział Riddle & Bloom oraz Magento Business Solution Prtner, oferujący pełen zakres usług, posiadające siedzibę w Bostonie.  W jaki sposób działają? Swoje talenty wykorzystali przede wszystkim do opracowania nowych możliwości zatwierdzania przepływu pracy dla swoich klientów B2B, spełniając przy tym wspólne wymagania dotyczące wszystkich zakupów w sektorze B2B.

Magento

Czym charakteryzują się nowe technologie B2B w Magento?

Sprzedaż B2B wymaga specjalnego podejścia, które zdecydowanie różni się od sprzedaży konsumenckiej. Dzieje się tak z oczywistych względów – transakcje pomiędzy firmami dotyczą większej ilości produktów, są cykliczne i często powtarzalne, a także opiewają na zdecydowanie wyższe kwoty niż zakupy dokonywane przez pojedynczych klientów.

Accorin a Magento Commerce

Aby przyspieszyć możliwość wdrożenia specjalnego planu dla B2B, firma Adobe zgodziła się nabyć nową technologię zatwierdzania zamówień Accorin. Technologia ta zostanie rozszerzona i włączona do platformy Magento Commerce, a jej premiera nastąpi już w 2020 roku. To niezwykle ważne z perspektywy funkcjonowania firmy Magento, ponieważ sprzedawcy B2B stanowią jej znaczącą i rosnącą część odbiorców. Technologia Accorin w Magento Commerce pomoże więc programistom, a w konsekwencji także użytkownikom platformy, w dalszym rozwoju i korzystaniu z bogatego zestawu dostępnych już, gotowych w narzędziu funkcji B2B. Sprzedawcy będą więc mogli zaoferować wygodę zakupów online przy równoczesnej kontroli wydatków i polis oczekiwanych przez ich klientów podczas przeprowadzania transakcji B2B.

Co dokładnie technologia Accorin oferuje klientom B2B? Przede wszystkim pozwala im swobodnie kontrolować wydatki i zapewnia przestrzeganie zasad korporacyjnych obowiązujących przy zakupach online. Firmy mogą więc zdefiniować własne, elastyczne reguły określające, kiedy zamówienia muszą zostać zatwierdzone przed przesłaniem ich do sprzedawcy.

Wymagania dotyczące zatwierdzania zamówień można ustawić dla wszystkich zamówień, które przekraczają określoną wartość, ilość lub zawierają określone produkty. Wszystko zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Nowe zamówienia, które wymagają zatwierdzania, są automatycznie kierowane do odpowiednich działów nadzorujących, aby usprawnić i upłynnić cały proces. Obsługiwanych jest wiele poziomów zatwierdzania. Z kolei interfejsy API są dostępne, aby umożliwić integrację z funkcjonującymi już w firmie systemami biznesowymi, w których mamy już zdefiniowane reguły zatwierdzania. Taka możliwość mocno ułatwia pracę bez konieczności wprowadzania rewolucji we wszystkich wykorzystywanych systemach.

Kiedy można spodziewać się wprowadzenia zmian?

Przegląd nowych możliwości oferowanych przez unowocześniony proces zatwierdzania zamówień zostanie przedstawiony na MagentoLive Europe podczas Breakout Session VI, 23 października w godzinach 11:15 – 12:00.  Więcej istotnych informacji na temat szczegółów planowanych ulepszeń B2B otrzymamy bliżej daty wydania rozwiązania.

Nie możemy już doczekać się nowości, które dzięki Accorin pojawią się w Magento Commerce. Mamy nadzieję, że już wkrótce sami będziemy mogli zaoferować je swoim klientom.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: