Magento wprowadza rekomendacje produktowe zasilane przez AI W Magento Commerce

13.10.2020 Angelika Siczek
osoba adresująca paczkę do wysyłki

Pandemia COVID-19 ograniczyła normalne funkcjonowanie w niemal każdej sferze życia. Podczas zaostrzonego rygoru sanitarnego i nakazu zostania w domu wielu z nas odczuwało przykre skutki przebywania w zamknięciu. Wpłynęło to na pogorszenie naszego samopoczucia oraz ogólnej jakości życia, którą staraliśmy się sobie poprawiać różnymi sposobami. Dla wielu z nas nie tylko przyjemnością, ale i koniecznością stały się zakupy przez internet. Okazało się też, że handel elektroniczny szybko stał się jedyną opcją na dokonywanie zakupów dla milionów konsumentów i firm, które zostały zmuszone do przystosowania się do nowej sytuacji. Dane zbierane w tym gorącym okresie przez Adobe Analytics wskazują, że w marcu 2020 ogólny handel elektroniczny w USA wzrósł aż o 25% w stosunku do roku poprzedniego. Z kolei firma Magento odnotowała, że ruch w witrynie sprzedawców Magento Commerce na całym świecie wzrósł średnio o 30% w tym samym okresie, osiągając poziom prawie taki, jak obserwuje się zazwyczaj w przypadku Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku.

Nowa rzeczywistość handlu online – rozwiązania Magento Commerce

Wiele mówi się, że w przeciągu ostatnich lat handel elektroniczny mocno zyskiwał na znaczeniu. Jednak dziś z całą pewnością można stwierdzić, że nabrał jeszcze większego rozpędu z powodu ogarniającej świat fali pandemii. W obliczu tej rzeczywistości zarówno duże, jak i małe firmy w sposób priorytetowy zaczęły traktować inwestycje w technologie umożliwiające handle online. Starają się także zapewnić swoim klientom jak najbardziej atrakcyjne, bezproblemowe i przyjemne zakupy.

Firmy oferujące rozwiązania dla biznesu e-commerce także musiały iść o krok dalej. Zwiększyły więc swoje wysiłki, aby szybciej dostarczyć oprogramowania na miarę panującej sytuacji. Duży ukłon w stronę swoich odbiorców poczyniła firma Magento. By stworzyć produkt gwarantujący sprawne prezentowanie towarów w e-commersach, stworzyła Rekomendacje produktów oparte na Adobe Sensei – sztucznej inteligencji (AI) i technologi uczenia maszynowego. Rozwiązanie stało się dostępne dla wszystkich sprzedawców korzystających z Magento Commerce na całym świecie.

Co się zmieniło? Dzięki Rekomendacjom właściciele e-sklepów mogą wdrażać zautomatyzowane i inteligentne rekomendacje swoich produktów w wybranych witrynach sklepowych. W ten sposób pomagają swoim klientom podczas podróży zakupowej przez sklep, odkrywać odpowiednie dla nich produkty. Tym samym zwiększają także zaangażowanie odbiorców, współczynnik konwersji i generują kolejne przychody.

Dlaczego rozwiązanie z użyciem AI jest tak nowatorskie? Przede wszystkim w przeszłości wykorzystywanie sztucznej inteligencji było bardzo kosztowne dla wielu małych i średnich firm. Wymagało od nich dodatkowych kosztów ponoszonych na prace analityków danych oraz na inne technologie i zespoły nimi zarządzające. Na szczęście nowa wersja stworzona przez Magento pomaga sprzedawcom zredukować niepotrzebne koszty, oferując łatwą automatyzację i szybkość obsługi. Pozwala to również przedsiębiorcom na zaoszczędzenie cennego czasu i możliwość skupienia się na innych sposobach rozwoju firmy.

Kto korzysta z nowych technologii?

Odkąd w październiku zeszłego roku firma Magento opublikowała Program wczesnego dostępu do rekomendacji produktów, zaangażowała ponad 50 sprzedawców. Wśród nich znajduje się HP,  Marshall Wolf Automation i  Wyze Labs. Wsparcie firmie gwarantują również partnerzy, m.in. Atwix, Perficient, ComWrap oraz Absolunet.

Jak podkreśla Tyler Jensen – programista z Marshall Wolf Automation – „Praca z programem wczesnego dostępu była fantastycznym doświadczeniem. Skonfigurowanie funkcji rekomendacji produktów przebiegało bezproblemowo, a co tydzień dostawaliśmy tysiące dolarów dodatkowych przychodów”. Wynika więc z tego, że nowe rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę.

mężczyzna zadowolony z zakupów po rekomendacji produktów

Co zyskasz, stawiając na nową funkcję Magento?

Jeśli już korzystasz z platformy sprzedażowej Magento, zapewne poznałeś jej różne udogodnienia. Dzięki nowym opcjom możesz już dziś zintegrować funkcję Rekomendacji produktów i skorzystać z kilku innych możliwości.

Należy do nich:

 • Automatycznie rozproszone oznaczanie stron i synchronizacja katalogu – sprawia, że witryny sklepowe są od razu oznaczane bez konieczności kodowania i programowania. Dzięki temu wszystko jest wdrożone poprawnie i bez większego wysiłku. Twój katalog produktów jest automatycznie synchronizowany z dedykowaną usługą w chmurze, aby odciążyć serwer z konieczności przetwarzania danych.
 • Sprzedaż detaliczna oparta na AI – Adobe Sensei automatycznie analizuje zachowania osób kupujących dzięki wielu algorytmom uczenia maszynowego. Zdejmuje więc z Ciebie obowiązek ręcznego tworzenia dokładnych podobieństw produktów na podstawie zbieranych danych. Wykonasz to w sposób automatyczny na naprawdę dużą skalę, nawet w kilku swoich sklepach.
 • 9 różnych typów rekomendacji – możesz wybierać spośród różnych typów rekomendacji obsługiwanych przez Sensei i umieszczać je w swoim e-commersie. Wśród nich znajdziesz możliwość wyświetlania produktów na zasadzie: więcej podobnych, trendy, oglądane-oglądane, oglądane-kupione, najczęściej kupowane i polecane dla ciebie. Możesz więc wybrać taki sposób prezentacji produktów, który Twoim zdaniem najlepiej będzie odpowiadał Twoim klientom.
 • Pozytywne doświadczenia sprzedawcy – zintegrowany interfejs użytkownika umożliwia Ci łatwe tworzenie, zarządzanie i wdrażanie rekomendacji produktów bezpośrednio z panelu Magento Admin. Pod ręką masz również dostęp do dedykowanych wskaźników, które Ci to ułatwią. Są to wyświetlenia, kliknięcia, przychody i inne parametry.
 • Usprawniony przepływ pracy użytkownika – dzięki niemu w prostszy sposób możesz tworzyć rekomendacje produktów w przejrzystych i konkretnie zdefiniowanych krokach. Po aktywowaniu funkcji Rekomendacji w ciągu zaledwie kilku minut możesz polecać produkt swoim klientom.

Dostępność Rekomendacji w Magento Commerce

Pamiętaj, że funkcja Rekomendacji produktów jest dostępna wyłącznie dla użytkowników Magento Commerce. Jeśli należysz do tego grona sprzedawców, możesz pobrać nowe rozszerzenie za pośrednictwem Magento Marketplace. Funkcjonalność jest kompatybilna z Magento Commerce 2.3 oraz z nowszymi wersjami platformy.

Jeśli jednak zależy Ci na jeszcze bardziej spersonalizowanej platformie do przeprowadzania zautomatyzowanych testów, optymalizacji sprzedaży i segmentacji w różnych kanałach, sprawdź, co oferuje Ci Adobe Target. Jest to jednak rozwiązanie na miarę bardzo rozwiniętych e-sklepów i niekoniecznie polecane wszystkim przedsiębiorcom.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: