Nowe możliwości Magento Business Intelligence

31.12.2019 Angelika Siczek
mężczyzna pracujący na laptopie

E-commerce to dziedzina, która łączy w sobie podejście zarówno handlowe, jak i naukowe. Sukces w epoce pełnej rywalizacji i konkurencji jest determinowany przez wykorzystywanie danych, a przede wszystkim przez ich zbieranie. Każda podjęta decyzja, mająca wpływ na klienta i jego doświadczenia w sklepie, powinna być oparta na danych, a nie na intuicji. Nawet jeśli naukowe podejście do sprzedaży w internecie nie miałoby drastycznie zwiększyć sprzedaży, to na pewno nie może jej pogorszyć.

Jeszcze niedawno zbieranie zaawansowanych danych na temat swoich klientów i ich zachowań w witrynie było przywilejem przypadającym tylko największym graczom na rynku. Takim, którzy posiadali całe zespoły IT na własność, a ich czas poświęcony był głównie zbieraniu i przetwarzaniu danych. Jednak technologia poszła do przodu i dokonywanie zmian w swoim biznesie e-commerce na podstawie zebranych danych jest dostępne dla każdego. Sprawiło to, że liderzy sprzedaży internetowej, to firmy, które potrafią najszybciej i najbardziej efektywnie zbierać dane, przekształcić je w użyteczną wiedzę, a później zastosować ją, aby zwiększyć współczynnik konwersji i w efekcie sprzedaż.

Magento Business Intelligence

Czym jest Magento Business Intelligence?

Magento Business Intelligence to usługa zarządzania danymi i ich wizualizacją, która zapewnia dostęp do raportów i narzędzi służących kolekcjonowaniu danych. Jest ona dostępna w chmurze. Dzięki nim sprzedawcy mogą lepiej zrozumieć zachowanie swoich klientów oraz jakość własnych usług. Usługa ta zbiera dane z ich własnej bazy, rozszerzeń Magento oraz zewnętrznych narzędzi. Dzięki temu sprzedawca dowie się, w jakich kanałach sprzedaży posiada najcenniejszych klientów, jaki jest wpływ zwrotów na lojalność czy jaki jest koszt pozyskania klienta w porównania do zysku, jaki od niego przyjdzie.

Jakie są nowe możliwości w Magento Business Intelligence?

Nowe możliwości Magento Business Intelligence sprawiają, że można dokonać odpowiedniej wizualizacji zebranych danych oraz mieć pewność, że trafią one do odpowiednich pracowników lub działów. To ważne, aby dostały się one w odpowiednie ręce, ponieważ dopiero wtedy mogą zostać wykorzystane w najbardziej efektywny sposób przez osoby wykwalifikowane w tym kierunku.

Nowe wizualizacje i wykresy

W ofercie Magento Business do tej pory znajdowało się dziesięć opcji wizualizacji. Wraz z aktualizacją dodane zostaną trzy nowe wykresy – dwa punktowe i jeden bąbelkowy. W wykresach bąbelkowych dodano trzecią oś (oprócz x i y, również oś z) reprezentacji danych. Oznacza to nowy wymiar wyświetlania danych poprzez wielkość i kolor bąbelków. Dla przykładu teraz sprzedawcy mogą interpretować korelacje pomiędzy ilością klientów z konkretnych źródeł pogrupowanych na regiony, ilość zamówień i zysk od nich przychodzący.

Nowy harmonogram rozprowadzania danych

W aktualizacji znajduje się również harmonogram wysyłania okresowych e-maili z podsumowaniami danych dotyczących sprzedaży. Ponieważ nadążanie za rozbudowanymi raportami może być trudne, w Magento Business Intelligence istnieje możliwość ustalenia harmonogramu wysyłania wiadomości elektronicznych z raportami, nawet do konkretnych działów lub odpowiednio uprawnionych użytkowników. Dzięki temu możliwe jest rozplanowanie wysyłania konkretnych danych w określone dni i do wyznaczonych odbiorców. W zakładce Email Summary Status wyświetlone są informacje dotyczące dystrybucji wiadomości, ich zawartości, częstotliwości ich rozsyłania oraz odbiorców.

Aktualizacja jest dostępna w Magento Business Intelligence od 12 września 2019 roku.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: