Adobe Experience Manager — poznaj jego funkcje

21.04.2023 Angelika Siczek
kobieta przy biurku

Wymagania konsumentów w zakresie doświadczeń w sieci cały czas rosną. Aby sprostać tym oczekiwaniom, firmy korzystają z wielu zaawansowanych narzędzi, aby ulepszać obsługę klientavw każdym jej aspekcie. Jednym z takich rozwiązań jest Adobe Experience Manager. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jego najważniejszym zaletom i zastosowaniom.

Czym jest Adobe Experience Manager (AEM)

Adobe Experience Manager to system do zarządzania treścią, który pozwala tworzyć, dostarczać i zarządzać doświadczeniami klientów w wielu różnych kanałach, np. na stronach internetowych w  aplikacjach mobilnych, czy w social mediach.

AEM łączy zarządzanie treścią, zasobami i doświadczeniami klientów w ramach jednej, zintegrowanej platformy. Zapewnia dostęp do narzędzi służących tworzeniu i publikacji contentu, pozwalając przedsiębiorcom na jego łatwą personalizację i optymalizację pod kątem różnych kanałów.

Adobe Experience Manager to platforma chmurowa, która obejmuje również funkcje z zakresu analityki, integracji z mediami społecznościowymi czy e-handlu. To wszystko sprawia, że AEM to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zarządzanie doświadczeniami online. Z tego względu platforma jest chętnie wykorzystywana zarówno przez małe, jak i duże firmy.

Najważniejsze zalety Adobe Experience Managera

 • Integracja z innymi narzędziami — kompleksowy charakter AEM ułatwia zarządzanie wszystkimi aspektami doświadczeń online w jednym miejscu.
 • Zaawansowane narzędzia do tworzenia treści — platforma obejmuje między innymi kreatory drag-and-drop, gotowe szablony i rozbudowane funkcje edycji multimediów.
 • Personalizacja — AEM pozwala na dostarczanie klientom spersonalizowanych doświadczeń na podstawie ich zachowań, preferencji i dostępnych danych.
 • Zaawansowana analityka i raportowanie — integracja z Adobe Analytics gwarantuje dostęp do danych na temat działania Twojej strony, zachowań użytkowników i innych kwestii, wszystko w czasie rzeczywistym.
 • Skalowalność i elastyczność — AEM można łatwo rozbudować i dostosować do potrzeb danej firmy.

Kluczowe komponenty systemu CMS Adobe Experience Manager

Adobe Experience Manager obejmuje wiele komponentów służących zarządzaniu różnymi aspektami obecności marki w sieci. Oto najważniejsze z nich:

 • Adobe Experience Manager Sites — to narzędzie udostępnia platformę do tworzenia stron internetowych i zarządzania nimi. Obejmuje narzędzia do projektowania i budowania witryn, administrowania treścią i optymalizacji doświadczeń użytkowników.
 • Adobe Experience Manager Assets — pozwala zarządzać plikami (obrazami, filmami i dokumentami). Zapewnia dostęp do narzędzi służących porządkowaniu i wyszukiwaniu zasobów cyfrowych, a także ich edycji i modyfikacji.
 • Adobe Experience Manager Forms — umożliwia projektowanie responsywnych formularzy, automatyzację pracy z formularzami i integrację z innymi systemami.
 • Adobe Experience Manager Communities — pomaga budować społeczności online i poprawiać zaangażowanie klientów. Służy do tworzenia forów, blogów oraz integracji z social media, a także do zarządzania treściami tworzonymi przez użytkowników.
 • Adobe Experience Manager Commerce — to platforma do administrowania sklepami internetowymi. Obejmuje między innymi dostęp do katalogów produktów, cenników, promocji i zamówień.
 • Adobe Experience Manager Intelligence — umożliwia użytkownikom uzyskanie wglądu w zachowania klientów i optymalizację ich doświadczeń cyfrowych. Wykorzystuje integracje z Adobe Analytics i innymi narzędziami analitycznymi.

Integracje w ramach Adobe Experience Managera

Wspomniane wyżej integracje Adobe Experience Managera pozwalają firmom połączyć AEM z innymi narzędziami i systemami zewnętrznymi. Pomoże Ci to usprawnić procesy marketingowe oraz zarządzanie treścią w sieci, a także poprawić zaangażowanie użytkowników i lepiej wykorzystywać gromadzone dane.

Do kluczowych integracji AEM należą przede wszystkim połączenia z innymi narzędziami Adobe — na przykład z Adobe Creative Cloud, Adobe Analytics czy Adobe Target. Umożliwiają one tworzenie i zarządzanie treścią, monitorowanie zachowań klientów oraz personalizację ich doświadczeń (w ramach jednej platformy).

Adobe AEM oferuje również integracje z systemami zewnętrznymi, takimi jak CRM, platformy e-commerce czy media społecznościowe. Te integracje umożliwiają usprawnianie przepływu informacji, automatyzację kluczowych procesów i dostarczanie klientom jeszcze bardziej spersonalizowanych doświadczeń.

Wreszcie, do ważnych integracji AEM zaliczają się także połączenia z innymi platformami chmurowymi, takimi jak Amazon Web Services czy Microsoft Azure. W ten sposób możesz wykorzystać skalowalność oraz elastyczność przetwarzania w chmurze do rozwoju biznesu, cały czas mając swobodny dostęp do możliwości Adobe Experience Managera.

Zrób dobry użytek z systemu CMS Adobe Experience Manager!

Adobe Experience Manager to wszechstronna platforma, która może być używana przez różne firmy, bez względu na ich wielkość czy branżę. Jeśli szukasz kompleksowego narzędzia do zarządzania cyfrowymi zasobami, treściami i doświadczeniami klientów, ta platforma z pewnością będzie dobrym wyborem, przede wszystkim z uwagi na mnogość zastosowań.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: